banner864

Şehit aileleri ve Gaziler PKK'yı Meclis'e sokma girişimlerine tepki gösterdi 05 Haziran 2015, 21:12

PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye baraj atlatma kampanyasına yanıt şehit yakınları ve gazilerden geldi. Şehit babası Sezai Okay, HDP şirin gösterilerek Türkle ve Kürdü ayrıştırma planının uygulandığını söyledi. Gazi Erten Acır da HDP’ye verilen destekleri “ahlaki erozyon” olarak nitelendirdi.
7 Haziran seçimi sürecinde HDP’yi Meclis’e sokmak için yürütülen kampanya Şehit aileleri ve gazileri yaraladı.

Bu duruma, Vatan Partisi Milletvekili Adayları şehit babası Sezai Okay ve gazi Erten Acır tepki gösterdi. Ulusal Kanal yayınına katılan Bursa Milletvekili Adayı Sezai Okay, HDP’ye verilen desteğin Türk ve Kürdün ayrışmasına hizmet edeceğini vurguladı.

Okay HDP için yürütülen kampanyada, CHP’ye de önemli bir rol verildiğini söyledi. Şehit babası, Vatan Partisi’nin tüm milleti kapsayacak bir çözüm getireceğini vurguladı.

Vatan Partisi Ankara Milletvekili Adayı Gazi Erten Acır da HDP kampanyasını yürütenleri sert sözlerle eleştirdi.

Acır, iktidara geldiklerinde şehit aileleri ve gazilerin özlük haklarını düzenleyeceklerini kaydetti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

öğretmenlerimiz af etsin bu heyecan bizi uçurdu sizler öğretmenlerimiz mum ışığında başarıyı sağlıyan yüce atatürkün mualimler yeni nesil sizin eseri,niz olacaktır diyen ve yüce atatatürkün taktirini kazanan eli öpülecek öğretmenlerimiz atatürkün yolundan ayrılan atamıza kötü söyl,iyeni genel başkan yardımcısı yapan bir partinin vaatlerine kanmıcağınıza inanıyoruz haydi hep birlikte cepeye hadi el ele haydi gönül gönüle.

mustafacenap aytepe :

1. şehişt aileleri.2 gaziler.3 emekliler .birlikte hareket edin birleşin bi,rbirinizi telefonla arayın boş nutukla ikdidar olunmaz koşmak uğraşmak çabalamak lazım...ey emekliler sakın olaki balondan vaatlere kanmayın ...size ben emeklilere möaaş veremiyorum diyen kemal dervişmi ikramiye verecek ..kanmayın yalan ey emekliler bu güğne kadar kemal derviş yoktuda şiimdi nerden çıktı ..amerikaya esaretimizi artıracak ....uyanın uyanın. 48 saat sonra geç olur.

sen atalay :

yurt disinda oyumuzu vatan partisine verdim elli yildir halk partisine verdik turkiyeye donunce bu partiye butun gucumle destek olmayi surdurecegim gururluyum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder