banner864

Şehit ailesine evini bağışladı 18 Kasım 2014, 19:33

Fransa’da sıvacı olarak çalışan gurbetçi Ali Dal, Diyarbakır'da şehit olan Astsubay Nejdet Aydoğdu’nun doğacak bebeğine daire bağışladı. Şehit haberini aldıktan sonra Türkiye'ye gelmeye karar veren Dal, "şehitlerimize ve vatanımıza sahip çıkalım" dedi. Şehidin 3 aylık hamile eşi Esra Aydoğdu, evi bebeğinin üzerine olmak şartıyla kabul etti.
 Konuşamadı, kelimeler boğazına düğümlendi...

Şehit Astsubay Nejdet Aydoğdu'nun PKK'lılarca arkadan vurulması geldi aklına, dayanamadı, gözyaşları sel oldu.

Ali Dal, Afyonkarahisarlı. 38 yaşında bir emekçi. Fransa'da sıvacılık yaparak ekmeğini kazanıyor. Türkiye'ye Diyarbakır'da eşiyle birlikte alışveriş yaparken PKK'nın hain saldırısı sonucu şehit olan Astsubay Nejdet Aydoğdu için geldi. 

Acı haberi alan gurbetçi Ali Dal, şehit ailesi için birşeyler yapmak istedi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile iletişeme geçti. Şehidin doğacak bebeğine ev bağışı yapmaya karar verdi. 

Ali Dal, Valilik'te ilk kez görüştüğü şehit eşi 3 aylık hamile Esra Aydoğdu ile bir araya geldi. Konuşmakta zorlanan Dal, şehitlere ve vatana sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Şehit eşi Esra Aydoğdu evi bebeğinin üzerine yapılması şartıyla kabul etti. Vali İrfan Balkanlıoğlu da Ali Dal'a teşekkür belgesi verdi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Nuray cicek :

Dünyanın neresinde olursa olsun şehidine ve memleketin birlik ve beraberliğin sahip çıkan hemserimiz seninle gurur duyuyoruz.

Nuray cicek :

Dünyanın neresinde olursa olsun şehidine ve memleketin birlik ve beraberliğin sahip çıkan hemserimiz seninle gurur duyuyoruz.

aydıner kılıç :

ŞEHİT ANNESİ Bağlıdır yürekten asker vatana Karşıdır haine vatan satana Mecliste haine kucak açana Şihidin annesi nasıl yanmasın Hainler sayındır şehidim kelle Azdılar hainler tayyip seninle İşiniz nedirki ikinci dille Şihidin annesi nasıl yanmasın Dağlarda geçerdi yazı kışları Kimi sehit kimi gazi nedir suçları Canlarla ödendi vatan borçları Şihidin annesi nasıl yanmasın Şimdi görev bizde haydi meydana Sesimiz yükselsin vatan satana Hainle pazarlık pilan yapana Şihidin annesi nasıl yanmasın Oturma uyuma kalkın ayağa Ellerde bayraklar çıkın sokağa Canımız fedadır şanlı bayrağa Şihidin annesi nasıl yanmasın Aydıner çağrımsa ey halkım size Hainler böylece gelecek dize Vatan bayrak için gerk yok söze Şihidin annesi nasıl yanmasın

Helal bee :

Söyleyecek söz bulamıyorum. Helâl olsun adam gibi adammış. Bu milletin evladıymış. Şehidimizin ailesini yalnız bırakmamış. Keske durumu olan her insan bu konularda şehit ve gazi ailelerine destek olsa..

Özdener :

Helal olsun

Alper BEKTAŞ :

helal olsun sana

ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ABİİİ :

allah senden razi olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar