Şehit yakınları da katıldı 18 Ocak 2014, 21:43

Ermeni terörüne şehit verdiğimiz diplomatların yakınları da Zafer Buluşması'nda Talat Paşa Komitesi'nin yanındaydı. Şehit aileleri, "Soykırım iddialarını ortadan kaldıran kararla, yakınlarımızın boşuna öldürülmediklerini anladık" mesajı verdi.
Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği diplomatlarımızın aileleri de Talat Paşa Komitesi'ni yalnız bırakmadı.

Soykırım iddialarını ortadan kaldıran AİHM kararının değerlendirildiği Zafer Buluşması'na katılan aileler; "şehitlerimizin boşuna öldürülmediğini" vurguladı.

27 Temmuz 1983'te Lizbon Büyükelçiliğimize düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan ve annesi Cahide Mıhçıoğlu'nu kaybeden Atasay Mıhçıoğlu; bu mücadeleye omuz vermekten mutlu olacağını açıkladı.

Mıhçıoğlu; annesini kaybettiği silahlı baskından kısa bir süre sonra büyükelçilik Müsteşarı babası Yurtsev Mıhçıoğlu'nu da şüpheli bir tafik kazasında kaybetmişti.

1984 yılında aracına düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Viyana Büyükelçiliği Çalışma Ataşesi Erdoğan Özen'in yiğeni İpek Isı da Talat Paşa Komitesi üyelerinin yanındaydı.

Işık; "bu karar şehitlerimizin boşuna ölmediğinin göstergesidir" dedi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Diplomatlarımızın şehit edildiği saldırıları "Ermeni Devrimci Ordusu" adlı örgüt üstlenmişti.


Haber:Özer Sürmeli
Kamera: İnanç Saraçoğlu
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Alev Direk :

bu ülkede söz sahibi olması gerekenler bu vatan uğruna şeit düşmüş çocuklarının ana babaları,gazileri,gençleri,beğenmedikleri yapılanlara tepki gösteren korkusuz vatandaşları ama ne yazık ki başka ülkelerin seçtiği birkaç kişi söz sahibi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar