banner864

Selahattin Demirtaş: Biz sadece saz çalarız Hulki Cevizoğlu: Senin eş başkanın Abdullah Öcalan 40 bin kişinin canını çaldı 05 Haziran 2015, 10:56

Vatan Partisi İzmir milletvekili adayı Hulki Cevizoğlu, “Yüzde 2 oy daha alırsak barajı aşıp 60 milletvekilliği kazanacağız. Aksi durumda, hak etmediği halde 60 sandalye AKP’nin olacak. Vatanseverleri sandığa çağrıyoruz” dedi.
Vatan Partisi İzmir milletvekili adayı Hulki Cevizoğlu, seçim barajını geçmeleri durumunda siyasi haritanın çok farklı şekilleneceğini söyledi. Cevizoğlu, şu anda yüzde 8 oya sahip olduklarını belirterek, oylarının yüzde 2 daha artması durumunda bütün hesapların değişeceğini kaydetti. Hulki Cevizoğlu, “Vatan Partisi eğer yüzde 10’luk barajı aşarsa AKP en az 60 milletvekili kaybedecek. Vatandaşlarımızı Atatürk’ün izinden giden partimize oy vermeye çağırıyorum” dedi.

Cevizoğlu ayrıca Recep Tayyip Erdoğan’ın MİT TIR’larına ait haber nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi ve Can Dündar’a verdiği tepki hakkında konuştu. Cevizoğlu, “Bizim medyamıza yani Atatürkçü medyaya yıllardır bu tehditler yapılırken kimse sahip çıkmadı. Tehditlerin ötesinde kumpaslara dönüştü. Zindanlara dönüştü bunlar. O sıralar Can Dündar, ‘iyi ama sizin yaptığınız gazetecilik şöyle, iyi ama şunları yazmasaydınız’ gibi yaklaşımlarda bulundu. Can Dündar’ın bugün kadar Atatürkçü medyaya sahip çıkmamasına karşın biz ona direndiği için sahip çıkıyoruz” ifadelerini kullandı. Cevizoğlu ayrıca HDP’nin parlatıldığını belirterek Selahattin Demirtaş’ın, ‘Biz sadece saz çalarız’ açıklamasına da, “Senin eş başkanın Abdullah Öcalan 40 bin kişinin canını çaldı” diyerek tepki gösterdi. Hulki Cevizoğlu, bugün Gündoğdu’da yapılacak partilerinin mitingine vatandaşları davet etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder