banner864

Selvi Kılıçdaroğlu konuştu! 31 Mart 2015, 15:19

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu HDP'nin barajı aşacağını düşünüyor. Kılıçdaroğlu, Tunceli ile ilgili de konuştu; "insanlar katledildi" ifadelerini kullandı.
 CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu Cumhuriyet gazetesine röpörtaj verdi. Kemal Kılıçdaroğlu ile nasıl evlendiklerinden siyasi gelişmelere kadar bir çok açıklama yaptı. 
Selvi Kılıçdaroğlu da eşi Kemal Kılıçdaroğlu gibi HDP'nin barajı aşacağını düşünüyor.

"Bir Kandil ve HDP gerçeği var. Seçimden sonra HDP’nin barajı aşıp aşmamasıyla şekillenecek süreç. İki ay önce aşamazlar, neden böyle bir karar aldılar diye düşündüm. Şimdi bence aşacaklar. Esas süreç ondan sonra başlayacaktır"

Selvi Kılıçdaroğlu'na Tayyip Erdoğan'ın özürü soruldu. 

Özürü içten bulmadığını belirten Kılıçdaroğlu çok acılar yaşandığını söyledi.

"Dersim AKP tarafından neden bu kadar gündeme geldi; Kemal Dersimli olduğu için. Madem bu kadar düşkünler, yıllar önce neredeydiler? İnsanların sürgün edilişi, katledilişini biliyorlardı. Zaten Dersim’de en acı olan bu acının bastırılması. Bu çok acı. Evet mağaraya zehirli gaz atıldı, insanlar yakıldı"

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Serdar :

bunlar ailece cia programına katılmışlar. eğer halen cph ye oy atacak varsa bu seçimden sonra atatürk adını agızlarına almasınlar

MUSTAFA ŞENOCAK :

hdp-akp şak şak çıları !!! atatürk'ün partisini terk edin... -kara çarşaflıya chp rozetini takan siz değil misiniz... siz mi kemalist siniz..... -sınır kaçakçılığı yapan pkk lılara tazminat bağlattıran, kaçakçılığı meslek yapan kim?

Selahattin Erden :

şuna eminimki o iş ysk'dan tezgahlanacak, geniş katılımla kürt projesi onaylanacak.

E.Özaydin :

chp yönetimini kemal burkay cilar ele gecirdi abd yardim ile , pkk da baraji gecer mejlise girerse kürdistanin insaasi daha kolay olur ve israel hedefine kolay varir, olay bu hanimefendi

ilahiadalet :

biz türk milleti oraya tunceli diyoruz siz türk milletinin inadına dersim diyorsunuz. buda bir nevi kürtçülük yapıp bölücülüğe hizmet etmek isteyenler gibi işte sizin chp yi ele geçirmenize chp seçmeni olarak vatan partisinde birleşerek gereken cevabı size vereceğiz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar