banner864

Sen misin AKP'den istifa eden! 22 Şubat 2014, 19:53

AKP'den istifa eden bir milletvekili uçağa binmek isterse ne olur? Adı, Meclis'in hazırladığı V. İ. P listesinden çıkarılır. Milletvekillerinin faydalandığı "Busıness Clas" ayrıcalığı iptal edilir hatta uçaktan indirilmek istenir. İşte AKP'den istifa eden Muhammed Çetin'in Pakistan yolculuğu öncesi yaşadıkları...
Türk Hava Yolları'nın Pakistan seferini yapan uçakta koltuk krizi çıktı. Krize neden olan isim ise AKP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin.

Çetin, İstanbul’dan Karaçi’ye gitmek için dün akşam saat 20.00’de Atatürk Havalimanı VIP Salonuna gitti ve daha önceden aldığı promosyon biletini görevliye verdi.

Milletvekillerinin faydalandığı hak kapsamında Çetin'in biletinin "Busıness Clas" biniş kartı ile değiştirilmesi gerekiyordu ancak olmadı. Çünkü AKP'den istifa eden vekili adı Meclis'in Türk Hava Yolları'na verdiği listeden çıkarılmıştı.

Çetin, uygulamaya bir süre itirtaz ettiyse de biniş kartı değiştirilmedi. Bunun üzerine uçağa binen Muhammed Çetin uçakta kendisine ayrılan yere değil Busıness Clas bölümüne oturdu. Bu kez de devreye kabin görevlileri girdi.

Kabin görevlileri Çetin'i ikna edemeyince polis çağrıldı. Uçakta 3 saat boyunca karmaşa yaşandı. Çetin'in uçağı terketmesi için defalarca anons yapıldı. Polis, dokunulmazlığı nedeniyle Çetin'e müdahale edemedi ve Muhammed Çetin Busıness sınıf yolcusu olarak Karaçi’ye gitti.

Uçak ise kriz nedeniyle 3 saatlik gecikmeyle havalanabildi. Kriz hakkında açıklama yapan Muhammet Çetin, "Mesele basit bir koltuk meselesi değil bir linç hadisesidir" dedi. Türk Hava Yolları ise Muhammed Çetin'in kurum aleyhine propaganda yaptığı için yönetim tarafından ayrıcalık listesinden çıkarıldığını öne sürdü.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

berkant kaçamak :

demekki bu işler böyle oluyormuş :))

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar