Sık sık o sloganı attılar 11 Kasım 2013, 10:17

Atatürk’e olan yoğun sevgisiyle tanınan Fenerbahçe taraftarı, 10 Kasım sebebiyle stat içerisinde ve dışarısında Ulu Önder’i anmak için tezahüratlar atıp, pankartlar açtılar
Dev derbinin, kurucumuz Ulu Önder Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım günü ile denk gelmesi sebebiyle Fenerbahçe taraftarı Atatürk’e olan sevgilerini fazlasıyla dile getirdiler. Maç öncesi stat etrafında bulunan Sarı-Lacivertli taraftarlar sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı attılar. Stat içerisinde de bunu sürekli tekrarlayan taraftarlar, Maraton tribününe, “Atamızı saygıyla anıyoruz” pankartlı astılar.

Atatürk tişörtleri ile geldiler
Maça gelen Fenerbahçe taraftarlarının büyük bir bölümünün üzerinde Atatürk tişörtleri vardı. Bu özel günde Atatürk’e olan sevgilerini göstermek amacıyla tişörtleri giyen taraftarlar, her zaman olduğu gibi Atatürk’e olan bağlılıklarını tekrar dile getirmiş oldu. Ayrıca maç öncesinde stat hoparlöründen de 10. Yıl Marşı çalındı, tüm taraftarlar eşlik etti.
Taraftarlardan 10. Yıl Marşı
Fenerbahçe taraftarları, derbi maçın başlamasına az bir süre kala takımlarına destek olmayı en üst seviyeye taşırken, tribünleri dolduran yaklaşık 50 bin taraftar hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı'nı okudu. Maraton tribününün tam orta sırasına tribünün neredeyse tamamının genişliğinde "Atamızı saygıyla anıyoruz" pankartı açıldı. Bu pankart, diğer tribünlerden alkış alırken, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde slogan atıldı. Atatürk'ün ölümün 75. yıl dönümünde Sarı-Lacivertli taraftarlar, Atatürk'e saygı gösterdi.

Aydınlık

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar