banner864

“Şike davası cemaat işi“ 21 Ocak 2014, 12:35

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım şike operasyonun arkasında Yargı v Emniyet içindeki cemaat ekibinin olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını hatırlatan Aziz Yıldırım, Ergenekon, Balyoz, Casusluk gibi davaların da aynı merkez tarafından yapıldığını vurguladı.
 Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike operasyonunun cemaat tarafından kurgulandığını söyledi.

Wall Street Journal Gazetesi'ne konuşan Yıldırım, Başbakan Erdoğan'ın sözlerini hatırlattı, "bu işi cemaat yaptı" dedi.

"Son 11 yıllık süre içerisinde AK Parti Cemaat ile içiçe Türkiye'de iktidara yürüdüler. Başbakan, dedi ki; "Paralel devlet var ve Cemaat bu paralel devleti ile yürüyor. Bu savcıları, hakimleri polisleri hepsini cematçi diye görevden aldılar. O zaman bütün operasyonları, bizim operasyonumuz dahil olmak üzere Cemaat yapmıştır."

Yıldırım, Ergenekon ve Balyoz gibi davaların da aynı merkezden yürütüldüğünü vurguladı.

"Bu operasyonu Türkiye'de Ergenekon, Balyoz, Oda TV ve Cübbeli Ahmet, Casusluk dosyalarını yöneten özel yetkili mahkemeler yapmıştır. Türkiye'de bütün yüksek tepeleri düz hale getirmek ve bütün her şeyi kendi ellerine alabilen bir iktidarı yaratmak için yapılmış bir muhakame sistemidir."

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ergenekon davasına dahil edilmek istendiğini, bu olmayınca şike davasından ceza verildiğini açıkladı.

"Aslında beni Ergenekon Davası'nın içine bağlamak istiyorlar. Ama bunu baştan yapamadılar çünkü ellerinde belge, bilgi hiçbir şey yoktu. Ama bu dava ile beni hapse atamadıkları için Şike Davası'nı uydurdular."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

capulcu ayse :

ne cemaat ne akp,tam bağımsız fenerbahçe.

Capulcu kanarya :

ne cemaat, ne akp, sensin en krali aziz baskan. herkes haddini bilecek, geldikleri delige supurulecekler. senin 3 temmuz da soyledigini, aralari bozulduktan sonra bugun dillendiriyor iktidar sahipleri. ne mutlu turkum ne mutlu fenerbahceyiz diyene. allah sana, bebegin yaz kizimiza ve ailene uzun omurler versin. tez gune bu ulke boluculerden temizlenir ve laik demokratik, evrensel hukuk kanunlarinin egemen oldugu modern devlet kurulur. dayan aziz baskan iftiracilara, kumpascilara once biz, sonra da obur dunyada yuce rabbim cezalarini verecek!...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar