banner864

Şike Davası'nda sürpriz 24 Aralık 2013, 23:14

Bu hafta temyiz kararının çıkması beklenen Şike Davası'nda önemli bir gelişme yaşandı. Fenerbahçe avukatları, Yargıtay'a 6 sayfalık ek dilekçe verdi. İddiaya göre, Erdoğan'ın cemaat örgütlenmesiyle ilgili açıklamalarına yer verilen dilekçede, Şike Operasyonu'nun da bu yapı tarafından yürüttüğü belirtildi. Avukatlar, "Yeni delil" olduğunu ifade ederek yeniden yargılama talep etti.
 Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nde temyizde bulunan ve tetkik hakimin incelediği Şike Davası'nda, önemli bir gelişme yaşandı.
Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ın avukatları, Yargıtay'a ek dilekçe sundu.

başvuruda rüşvet operasyonu sonrasında Başbakan Erdoğan'ın cemaat ile ilgili açıklamalarının yer aldığı iddia edildi.

İddiaya göre, başvuruda Şike operasyonunu da Emniyet'teki cemaat örgütlenmesinin yürüttüğü bilgisine yer verildi.

Başvuruda yeniden yargılama talep edildi.

Haber üzerine Fenerbahçe'den açıklama geldi.

İşte yapılan o açıklama:


"- Adil yargılanma hakkının sağlanması hususunda diğer ve soruşturma usul ve esasları açısından birebir benzer soruşturmalara gösterilen hassasiyetin tarafımızdan esirgenmemesi,

- Bugün itibarı ile halen incelemesi Yargıtay 5. Dairesinde sürmekte olan dosyamızın özellikle karar tarihi ve kararın ne olacağı yönündeki beyan ve kasıtlı bilgilendirmelere cevaz verilmeyerek, özellikle Anayasaya aykırılık iddia ve taleplerimizin bulunduğu dosyamızın bir an evvel karara çıkarılması yolunda algı yaratılmasına izin verilmemesi,

- Noksan ikmali sonucu İstanbul 16.Ağır Ceza Mahkemesince tamamlanan eksikliklerin tarafımıza tebliğ edilmeden ve savunma hakkımız kullandırılmadan karar verilmesi cihetine gidilmemesi, hususları yer almaktadır. Bunun dışında dilekçemizde yer aldığı iddia edilen hususlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Kaldı ki gerek elde ediliş şekilleri ve gerekse içerik olarak dosyada bulunan delillerin hukuka aykırılığı ve gerekse bu delillere dayanılarak karar verilmesinin hukuk ve adalet ile örtüşmemesi yolundaki taleplerimiz yeni olmayıp, kovuşturmanın her aşamasında defalarca dile getirilmiş haklı ve meşru taleplerimizdir."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder