banner864

Silah ve kimliği alındı 27 Nisan 2014, 15:03

Emniyet İstihbarat'ta dinleme ve Fethullahçı örgütlenme soruşturması genişliyor. İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Ömer Altıparmak'a ikinci kötü haber geldi. Fethullahçı örgütlenmeyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle Daire Başkanlığı'ndan alınan Altıparmak, şimdi de açığa alındı. Altıparmak'ın silah ve rozetine de el konuldu.
Emniyet'teki Fethullahçı örgütlenmeye yönelik "yasa dışı dinleme" soruşturmasında önemli bir gelişme daha yaşandı.

Merkeze atanan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Ömer Altıparmak şimdi de açığa alındı. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın onayıyla açığa alma tebligatı Altıparmak'a tebliğ edildi. Altıparmak’ın tabancası ile polis rozetine el konuldu. 

Altıparmak'ın yanısıra, İstihbarat Dairesi Başkanı olduğu dönemde beraber çalıştığı bazı müdürlerin de açığa alındığı belirtiliyor. Ankara Emniyeti İstihbarat Şubesi Teknik Büro amirliğinde görevli 20’ye yakın amir ve memurun da açığa alındığı ifade ediliyor.

Engin Dinç'in Emniyet İstihbarat Daire Başkanı olmasının ardından, Daire'de Ramazan Akyürek ve Ömer Altıparmak dönemleri mercek altına alınmıştı. Akyürek ve Altıparmak'ın yasa dışı dinleme yapılması ve İstihbarat Dairesi arşivinde yer alması gereken belgelerin kaybolması gerekçesiyle açığa alındığı belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder