“Silahları MİT veriyor“ 16 Ocak 2014, 21:37

"Suriye'deki bütün terör örgütleri MİT ile ortak hareket ediyor!" Bu bilgi, Van merkezli El Kaide operasyonu dosyasında yer aldı. El Kaide'nin Türkiye'deki kilit isimlerinden İbrahim Şen'in telefon konuşmalarında MİT'in Suriye'deki El Kaide ve diğer terör örgütlerine silah yardımı yaptığı öne sürüldü. İddiaya göre Şen, İHH bağlantılı kişilerle ortak hareket ediyor.
İHH yöneticilerinin de gözaltına alındığı Van Merkezli El Kaide operasyonunda MİT, El Kaide ve İHH bağlantısına ilişkin çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

Operasyon kapsamında, El Kaide içerisinde "Türk Louai Sakka" (luiz sakka) olarak tanınan İbrahim Şen gözaltına alındı. Örgütün Türkiye'deki üst düzey yöneticilerinden olan Şen'in hem İHH hem de MİT ile bağlantılı olduğu belirtildi.

Soruşturma dosyasındaki iddialara göre EL Kaide mensubu İbrahim Şen, Suriye'deki terör gruplarını kamyon kamyon yardım malzemesi sevkiyatını yönetti. Kamayonların Suriye'ye geçişini de İHH yöneticileri sağladı. İbrahim Şen'in ilişkide olduğu İHH yöneticileri dosyada isim isim yer aldı.

Öne sürülen bir diğer bilgi de İbrahim Şen'in Suriye'de MİT adına çalıştığı... Soruşturma dosyasına giren bir telefon kaydı çok çarpıcı. MİT, M.G. isimli birini Suriye'ye cihatçı olarak gönderdi. Bu kişi diğer grupların eline geçti. M. G.'nin kurtarılmasına İbrahim Şen aracılık etti. Şen'in bir örgüt üyesiyle yaptığı telefon konuşmasında, MİT'in El Kaide'ye silah yardımı yaptığı itiraf edildi.

İBRAHİM ŞEN: Bende dedim burada türk istbaratının herkesle işi var.

ALİ : Bir çok gruplarla.

İBRAHİM ŞEN: Yani bütün guruplarla var şimdi silah alıyorsunuz herkes silah alıyor silah veriyor yardım geliyor yardım gidiyor şimdi ne de deseniz herkesin şeyi var. Cephenin de var Ehrar'ın da var diğerinin de var.

ALİ : Tabi hepsinin de var.

İBRAHİM ŞEN: Türk istihbaratı olmazsa muhalifler burada bir adım atamazlar

Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mehmetpere :

sayın ataklı'ya başsağlığı dileklerimi sunarım. allah rahmet eylesin büyüğümüze

vatansever :

günaydin!!!

vatansever :

mit türkiyenin haricinde herkesin örgütü olmus masallah!!!

Vatandaş :

mit inşallah kime ne verdiğini biliyordur.yanlış örgütlere verilebilecek stinger füzeleri gibi silahlar bir uçağımız düşürülürse kim sorumlu olacak bilemem.inşallah böyle silah verilmiyordur.

vatansever :

mit erdoganin yan kurulusu oldu

Cengiz Barış :

mit veriyorsa,nereden veriyor ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar