Şimdi de muhbir hasta 30 Eylül 2013, 19:07

Sağlık Bakanlığı hastanelerde gizli denetim uygulamasına başladı. 90 gün sürecek proje kapsamında hasta kılığındaki görevliler hastaneleri inceleyecek.
Bakanlığın "gönüllü ajan projesi" kapsamında, hastalar muayene oldukları hastanelerde rahatsız oldukları konuları Sağlık Bakanlığı’na ihbar edecek. Bakanlık bu ihbarların doğruluğunu hasta kılığındaki denetçilerini göndererek inceleyecek.

Türk Tabipleri Birliği ise bakanlığın bu uygulamasına tepki gösterdi. Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Beyazıt İlhan, "Sağlık çalışanı kadar bilgisi olmayan kişilerin gözlemci sıfatıyla yaptıkları gözlemlerin doğru olmayacağını" açıkladı.

İlhan, uygulamanın hasta-hekim ilişkisini bozacağını belirterek, hastanelerde karışıklık yaratacak uygulamadan vazgeçilmesini istedi.
 

Aydın Gergin
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

TC Kiz :

oh be hasatanelere herkes ajan diye girebilecek, bu manyakca kanunlar dunyanin hangi yerinde var acaba? akp iyice azitti, ulkeyi ciftligi saniyor, halki kiskirtmak icin elinden gelen her cirkinligi yapiyor cuppeli herseyin bir limiti var yeter diyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar