'Şimdi sıra; 47 tutsak olan subayımızın tahliye edilmeleridir' 20 Temmuz 2014, 11:01

Didim Vardiya Bizde Platformu üyeleri Askeri Casusluk Davası sanıklarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
İlgili Galeriye Git Didim Vardiya Bizde Platformunun İsrail Protestosu
Didim Vardiya Bizde Platformu üyeleri dün öğlen saatlerinde, Askeri Casusluk Davası sanıklarının bireysel başvurularını biran önce değerlendirilmesi için basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Bireysel başvurularını daha fazla gecikmeden sonuçlandırması, Zirve Yayınevi Davasına bakan mahkemeden de tahliye kararı vermesi beklenmektedir" denildi.

İşte Didim Vardiya Bizde Platformu'nun basın açıklamasının tamamı:

"BALYOZ, ERGENEKON, POYRAZKÖY, ASKERİ CASUSLUK, ODA TV, ŞİKE, GİZLİ BELGE, ZİRVE YAYINEVİ ve 28 ŞUBAT Davaları hukukla ilgisi olmayan siyasi davalardır.

Bu davalar ile; ülkenin yeniden şekillendirilmesine mani olabileceği değerlendirilen Türk Ordusunun ve topluma önderlik edecek nitelikteki aydınların itibarsızlaştırılması, halkın gözünde küçük düşürülmesi ve böylece etkisiz kılınması amaçlanmıştır.

17 Aralık 2013 tarihinden itibaren, bu davalar kastedilerek; Orduya kumpas kurulduğu, insanların sahte ihbar mektuplarıyla, yasadışı dinlemelerle, sahte delillerle, tasarlanmış ve ayarlanmış bir kısım yargı mensuplarıyla mahkum edildikleri, içerde yatan insanların günahsız olduğu, tüm çevreler tarafından sürekli olarak ifade edilmektedir.
Bu açıklamalar; yıllardır hapiste tutulan askerler, bilim adamları, siyasetçiler, gazeteciler ve çeşitli meslek gruplarına mensup aydınların suçsuz olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Hukuk düzeninin ülkeye yeniden egemen olabilmesi için yürütülen adalet mücadelesi neticesinde; sözde Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Oda TV, Şike, Gizli Belge ve 28 Şubat Davalarında haksız ve hukuksuz olarak tutuklanan yurtseverler tahliye edilmişlerdir.

Şimdi sıra; halen 47 tutsak olan subayımızın, sözde Askeri Casusluk ve Zirve Yayınevi gibi kumpas davalarından tahliye edilmeleridir.

Artık bu davalardan tutuklu olanların da hapislerde tutulması mümkün değildir.Bu davaya bakan savcı Fikret Seçen’in de Tübitaktan gelen digital verilerin sahte olduğunu belirten raporu kendisinin sakladığı ve en önemli delili yok etmeye çalıştığı ortaya çıkmıştır.

Bu kapsamda; görevi hak ve özgürlükleri korumak olan Anayasa Mahkemesi’nden, masum insanların sesine kulak vererek, Askeri Casusluk Davası sanıklarının bireysel başvurularını daha fazla gecikmeden sonuçlandırması, Zirve Yayınevi Davasına bakan mahkemeden de tahliye kararı vermesi beklenmektedir.

Mücadelemiz son arkadaşımız hapisten çıkana ve kumpasçılar bağımsız mahkemeler önünde hesap verene kadar devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
Didim Vardiya Bizde Platformu - 19 Temmuz 2014"

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar