banner864

Sinek ısıran THY kabin amirinden acı haber! 20 Haziran 2015, 09:08

Türk Hava Yolları (THY) Kabin Amiri Selda Durmaz, Nijerya'da yatı görevinde sivrisinek ısırması sonucu sıtma virüsüne yakalanmıştı. İstanbul'a dönen Durmaz sıtma virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
THY Kabin Amiri Selda Durmaz, Lagos uçuşundan sonra İstanbul'a dönerek yüksek ateş şikayetiyle bir hastaneye gitti. İddiaya göre, hastane Durmaz'a iki kez grip teşhisi koydu. Grip ilaçlarını almasına rağmen bir türlü ateşi düşmeyen Selda Durmaz son olarak THY sağlık birimine başvurdu. Burada Durmaz'a sıtma teşhisi konuldu. Bunun üzerine kabin amiri Durmaz Bahçelievler'de özel bir hastanede tedavi altına alındı.
Bir süredir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Selda Durmaz saat 01.30 sıralarında hayatını kaybetti. Acı haberi alan Durmaz'ın yakınları ve meslektaşları hastaneye akın etti.

Kabin amiri Selda Durmaz'ın cenazesi hastaneden alınarak cenaze aracıyla memleketi Bartın'a götürülmek üzere yola çıkarıldı. (DHA)

Yorumlar

sema :

sitma vi̇rüsü deği̇l, sitma parazi̇ti̇ plasmodi̇um ............

anofel :

sinek isirdigindan eminler mi?

Vatan :

THY kaldiklari ulkede olan hastalik teror vs ile ilgili personelin can guvenligini koruyacak kendi personeline gerekli bilgilendirmeyi yapmadigi asikardir. Eger hnm kizimiz sitma hakkinda birkac basit bilgileri bilseydi bugun hayatta olabilirdi. Guney Afrikaya giden herkesin en ufaka ates probleminde sitmadan suphelenip acilen sitma tedavisine baslanmasi gerekiyordu. Malasef tedaviye gec kalindigi icin bu hastalik olumcul olmaktadir. Ne desek su saatten sonra bos. Saglik bakanliginda da bu konuda kendi hastane doktorlarina standard sorular getirilmeli bu sorularin icinde son alti ay icerisinde herhangi bir ulkeye ziyarette bulunup bulunmadigi sorusu olmasi gerekirdi. En azindan teshisi koyan doktorun hastayla ilgili hangi meslegi yaptigini sorsaydi bile kafasi calisan herhangi birisinin bile onun sitmadan suphelenmesi gerektigini anlayabilirdi. Bence Suclu hem s'stem dokotorlarin aldigi ucretler yaptigi isin bugun aman bana ne boyutuna getirecek sekle donusmesidir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar