banner864

Sınırda çatışma 1 asker yaralandı 29 Aralık 2013, 18:02

Genelkurmay, sınırda 1 askerin yaralandığını bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı akşam üzeri yaptığı yazılı açıklamada Suriye sınırını geçmeye çalışan bir grubun ateş etmesi sonucunda bir askerin yaralandığını kamuoyuna açıkladı

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şunlar ifade edildi

Türkiye-Suriye hududunda,3’üncü Hudut Alay Komutanlığı Şanlıurfa Viranşehir Kapı Hudut Karakolu sorumluluk sahasında; Suriye’den Türkiye’ye yedi şahsın siyasi sınırı geçerek mayınlı sahaya girdiğinin tespit edildiği bildirildi.
Bu durum üzerine, olay bölgesine sevk edilen Kapı Hudut Karakolu Ani Müdahele Mangası (AMM) tarafından şahıslara "Dur" ikazında bulunulduğu vurgulanarak “ Ancak ’Dur’ ikazına uymayan şahıslar Suriye istikametine doğru geri kaçmıştır. Bu esnada sınırın Suriye tarafından Türkiye istikametine 5-6 el hafif silah ateşi açılmıştır. Suriye tarafından açılan bu ateşe, AMM personeli tarafından misli ile karşılık verilmiştir. Ancak, Suriye tarafından açılan ateş sonucu bir personelimiz bacağından yaralanarak Ceylanpınar Devlet Hastanesine kaldırılmış ve tedavisi yapılmıştır. Hayati tehlikesi yoktur”

Açıklamada, olay ile ilgili 7’nci Kolordu Komutanlığı Askerî Savcılığına, Ceylanpınar Cumhuriyet Savcılığına ve Ceylanpınar Kaymakamlığına bilgi verildiği kaydedildi.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar