banner864

Sınırda gizemli konvoya operasyon 03 Kasım 2013, 22:37

Hatay'ın merkeze bağlı Narlıca Beldesi yakınlarından Suriye'ye geçiş yapmak isteyen 3 aracı fark edip, lastiklerine ateş açarak durduran askeri birlikler, her biri yaklaşık 50 kilo ağırlığında 20 çuval dolusu kükürt ve kapakları mühürlü vaziyette 8 adet varil ele geçirdi, bir kişi yakalandı. İçinde ne olduğu bilinmeyen variller, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) ekibince incelemeye alındı.
Hatay'ın Narlıca Beldesi yakınlarından Suriye'ye geçmek isteyen 3 araç içerisinde her biri yaklaşık 50 kilo ağırlığında 20 çuval dolusu kükürt ve kapakları mühürlü 8 adet varil ele geçirdi.

Olay Genelkurmay başkanlığından yapılan yazılı açıklamayla duyruldu. Açıklamaya göre sınırda görevli askerler Suriye'ye geçmek isteyen 3 aracı fark edip, lastiklerine ateş açarak durdurdu.

Araçların içindeki şüpheli kişiler, otomobilleri bırakıp, kaçmaya başladı.

Araçların yanına ulaşan askerler, S.H. isimli bir kişiyi yakalayıp, gözaltına aldı. Araçlarda yapılan incelemede ise her biri yaklaşık 50 kilo alan 20 çuval dolusu kükürt ve kapakları mühürlenmiş vaziyette 8 adet varil ele geçirildi. 

İçinde ne olduğu bilinmeyen varillerin araştırılması için Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer ekibince incelemeye alındı.
ulusalkanal.com.tr
 

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar