banner864

Sınırda güvenlik arttırıldı! 26 Eylül 2014, 15:11

Suriye'de Ayn-el Arab'ı kuşatmak için IŞİD ile YPG arasında çatışmalar sürüyor. Ayn-el Arab'a 6 kilometre mesafede olan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Türk askeri önlemleri artırdı. İlçeye çok sayıda zırhlı birlik sevk edildi.
IŞİD, Suriye sınırındaki Ayn el-Arab'ı ele geçirmek için YPG ile çatışmasını sürdürüyor. Buna karşılık Türk ordusu namlularını sınıra çevirdi.

IŞİD ve YPG güçlerinin çatışma sesleri sınır hattından duyuldu. Çatışmalar nedeniyle Ayn-el Arab'a 6 kilometre mesafede olan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Türk askeri önlemleri artırdı. Nöbetçi askerler kule ve kulübelerden çıkarıldı, tanklara indirildi.

İlçeye çok sayıda zırhlı birlik sevk edildi. Sınır hattında kirpi, kobra, akrep  24 saat devriye geziyor.

Hakim bölgelere yerleştirilen tankların namluları da Suriye'ye çevrildi. Sınır hattında zırhlı araçların içerisinde görevini sürdüren askerlerin, Suriye tarafını sürekli izleyerek gelişmeleri anlık olarak üstlerine ilettiği bildirildi.

IŞİD’ten kaçıp Türkiye’deki sınır köylerine getirilen Suriyelilerin çoğu camilere ve taziye evlerine yerleştirildi. Yer bulamayan Kobanililer fıstık tarlaları ve çadırlarda kalıyor.

Suruç ilçesine AFAD tarafından 20 bin kişilik 2 çadır kent kuruluyor. Yine AFAD tarafından gönderilen ve içinde çadır malzemelerinin yanı sıra su ve gıdaların bulunduğu TIR'lar, Suruç'a ulaştı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar