banner864

Sınırda kaçakçı savaşı 18 Mayıs 2014, 19:00

Hatay'ın Narlıca ilçesinde dün gece kaçakçılar ile sınır birlikleri arasında sert çatışmalar yaşandı. Kaçakçılar, bölgedeki faaliyetlerinin engellenmesi üzerine Doçka uçaksavarlar ve piyade tüfekleriyle sınır birliklerine saldırdı. Bir buçuk saati aşkın süre devam eden çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı.
Türkiye-Suriye sınırının Hatay'ın Narlıca bölümünde dün, kaçakçılar ile Hudut Tugayı arasında büyük bir çatışma yaşandı.

2. Hudut Tugay Komutanlığı birlikleri, Narlıca'daki kaçakçılığı engelleyince saldırıya uğradı.

Genelkurmay, dün gece Suriye tarafından hudut birliğine, doçka uçaksavar ve kaleşnikov tüfeklerle ateş açıldığını duyurdu.. Zırhlı araçtaki topla saldırıya karşılık veren askeri birlik, uçaksavarı etkisiz hale getirdi. Askeri birimlere, kaçakçılığın engellenmesi nedeniyle intikam saldırısı yapıldığı, bölgeye yeni uçaksavar gelmesinin beklendiği istihbaratı ulaştı.

Sınırda konuşlu iki adet zırhlı araç ve MG-3 makineli tüfek, sürekli atışlarla araç geçişine izin vermedi. Bu arada bölge, 9 zırhlı araç, 5 subay, 12 uzman erbaş ve 46 erle takviye edildi. Uçaksavar ve tüfeklerle yapılan saldırı, gece 1.30'da sona erdi.

Çatışmaların ardından; Adana 6'ncı Mekanize Tümen Komutanlığı Askeri Savcılığı ve Altınözü Cumhuriyet Savcılığına bilgi verildi.

12 Mayıs'tan bu yana Hatay'ın Narlıca ilçesinde toplam 10 kaçakçılık olayı meydana geldi. Toplamda 11 bin 700 metre boru hattı, bin 247 bidon akaryakıt, 9 sal, 11 adet araca monteli tanker ele geçirilerek imha edildi. Önceki hafta imha edilen akaryakıt miktarının 64 bin 300 litre olduğu açıklandı.

Aydın Gerginulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder