banner864

Sınırda son durum 10 Ekim 2014, 13:13

Türkiye-Suriye Sınır hattındaki hareketlilik devam ediyor. IŞİD ile YPG'liler arasında Mürşitpınar Sınırına oldukça yaklaştı. PKK'lılar sınırda askeri hedef aldı. Türk askerinin bulunduğu kulübeye Öcalan posteri asmak isteyen teröristler püskürtüldü.
Türkiye-Suriye Sınır hattındaki hareketlilik devam ediyor. IŞİD ile YPG'liler arasında Mürşitpınar Sınırına oldukça yaklaştı. PKK'lılar sınırda askeri hedef aldı. Türk askerinin bulunduğu kulübeye Öcalan posteri asmak isteyen teröristler püskürtüldü.

Mürşitpınar sınır kapısına kadar dayanan IŞİD'in elindeki 2 köy YPG tarafından işgal edildi.

Şehir savaşlarının azaldığı Ayn El Arap bölgesinde Amerika'ya ait koalisyon uçaklarının IŞİD'e ait 9 noktayı bombaladı.

Önemli bölgeleri ele geçiren IŞİD militanları, bölgenin 2 köyü ise YPG karşısında kaybetti.

Bölgedeki çatışmalarda dün ve önceki gün yaralanan toplam 41 kişi Türkiye'ye getirildi. 

PKK'lılar Suriye ile Mardin'in Nusaybin ilçesindeki sınır hattındaki teller kaldırıldı. Teröristler, içinde silahlı askerin bulunduğu nöbet kulübesine çıktı.

Kulübeye üzerine Abdullah Öcalan'ın resmi bulunan bayrak asılması üzerine nöbet kulübesindeki askerler havaya uyarı ateşi açtı.

Olay yerine gelen güvenlik kuvvetleri göstericilere, gaz bombalı müdahalede bulundu. Klübedeki Öcalan posteri indirildi.

Şanlıurfa sınırı ve birçok ilde yaşanan hareketlilik nedeniyle bölgeye tank sevkiyatı başladı. Sabah saatlerinde Bolu Dağı’nda askeri Tır'ların üzerinde 15 tank geçiş yaptı.

Daha öncede bölgedeki tüm terör örgütlerine karşı TSK, bazı taburlara ve piyade tugaylarına, "hazır ol" talimatı göndermişti.

Mardin'in Suriye sınırında görevli Türk askerleri de sınırın hem Suriye hem de Türkiye tarafından gelen kalabalık grup tarafından karşılıklı sıkıştırıldı.

Genelkurmay Başkanlığının açıklamasına göre; Türkiye  tarafından gelen 4-5 bin kişilik bir grup 4'üncü Hudut Alay Komutanlığı'nın sorumluluk sahasındaki kule ve mevzilere doğru ilerledi. Asker, önce "DUR'' ve "Mayınlı Sahayı Terk Et'' ikazında bulundu. Grup uyarıyı dikkate almayınca asker havaya uyarı ateşi açtı. Grup ateşe karşılık verdi. Bu sırada sınırın Suriye tarafından bir grup da kule ve mevzilere doğru ilerledi. Askerlerimiz, grupların yakınına ateş açarak iki taraflı saldırıyı püskürttü. Olayda, biri ağır dört kişi yaralandı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

semiha ates :

Cok terbiyesizce bisey

mekten :

bakmak istemiyorum. midem bulanıyor

daman :

yaralılarınızı utanmadan türkiyeye getiriyorsunuz sonra bu pislikleri yapıyorsunuz.

abrek :

rezilliğe bak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder