''Sinyal almamız gerekiyor'' 05 Kasım 2014, 15:03

HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, bölünme açılımının yeniden canlandırılması için hükümete çağrı yaptı. Görüşmelerin durduğunu belirten Buldan, "Araf’tayız. Sınırdayız. Süreci bu noktada doğru yöne çevirmemiz, kurtarmamız gerekiyor" dedi.
Bölünme açılımı bitti. Hükümet kanadından ardı ardına yapılan açıklamalarla, sürecin çıkmaza girdiği açık bir şekilde vugulandı. HDP kanadından ise sürecin yeniden canlandırılması için hükümete çağrı geldi.

HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, açılımın geldiği noktayı Milliyet gazetesine değerlendirdi. Buldan, görüşmelerin durduğunu belirtti. "Hükümetten acil bir açıklama ile diyalog kanallarının tekrar açılabileceğine dönük bir sinyal almamız gerekiyor" dedi.

PKK lideri Abdullah Öcalan ile de temas kuramadıklarını ifade eden Buldan, son görüşmenin de 21 Ekim'de gerçekleştiğini söyledi.

Buldan, son olarak da "Araf’tayız. Sınırdayız. Süreci bu noktada doğru yöne çevirmemiz, kurtarmamız gerekiyor" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

CENAP AYTEPE :

si̇z nasil davraniyorsunuz.si̇z nasil konuşuyorsunuz. si̇z .si̇yasi̇ parti̇mi̇ yoksa terör örgütümüsünüz.si̇z akpyi̇ korkutabi̇li̇r oyuna geti̇rebi̇li̇r veya oyununa gelebi̇li̇rsi̇ni̇z.si̇z akp ye oy vermeyen koca yüzde altmişin karşisina çikip tehti̇t savurduğunuz zaman bi̇z si̇ze sokak serseri̇si̇ gi̇bi̇ bakiyoruz .selahatti̇n demi̇rtaşa oy veren arkadaşlarimkmiz oldu saygi duyduk si̇z boş tenceredcen başka bi̇r şey deği̇lsi̇ni̇z

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar