Sırada Öcalan var! 11 Haziran 2015, 15:28

PKK’nın Avrupa’daki liderlerinden Remzi Kartal, HDP’nin Meclis’e girmesinin ardından gündemlerinde Öcalan’ın özgürlüğünün olduğunu belirtti. Açılım sürecinin devamını Abdullah Öcalan’ın tecridinin kaldırılması şartına bağlayan Kartal “Hükümet kim olursa olsun geri dönüş yok” dedi.
PKK, HDP’nin barajı aşmasından memnun. Sıranın Abdullah Öcalan’ın özgürlüğüne geldiği propagandasını artırmaya başladı.

PKK’nın Avrupa’daki liderlerinden Remzi Kartal, HDP’nin Meclis’e girmesiyle birlikte Türkiye’nin artık geri dönülemez bir sürece girdiğini söyledi.

Kartal, açılım sürecinden de oldukça umutlu. Kartal’a göre, sürecin devamı için Öcalan’ın tecridinin acilen bitirilmesi, ailesi ve heyete ulaşım koşullarının iyileştirilmesi gerekiyor.

PKK’nın silahları bırakması ile ilgili ise Kartal, 10 madde şartını hatırlattı. Öcalan bunun kararını verir dedi. Olası bir baskıda da PKK’nın kendini silah kullanmaya devam edeceğini ilan etti.

Kartal, Ortadoğu’daki dinamiklere de değindi. Kartal, Irak’ta kurulacak bir Kürt devletinin kendileri için de olumlu etki yaratacağını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

tülin kafkas :

bir ülkede bu kadar mı çok vatan haini satılık insan olur ya

yakupcemil :

bu adamın elli tür suçtan dolayı idama mahkum edildiği bir gerçekken, salıverilmesi için nasıl bir neden ileri sürülüyor acaba? yoksa tsk'nin gerçekten mağlubiyeti mi söz konusudur?...

hasan polat :

kendinize gelin kendinize kırk bin kişiyi kundaktaki bebekleri hangi cani vurdu . zorla halkı savaşa cekmeğe çalışıyorsunuz.

mustafa cenap aytepe :

bence bu devlet böyle yürürse sırada türklerin dağa çıkması var.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar