banner864

Şırnak'ta askere hain saldırı: 3 şehit 30 Temmuz 2015, 12:04

PKK Gabar Dağı eteklerinde yol güvenliği sağlayan askerlerimize saldırdı. Açılan ateşle bir subay, bir erbaş ve bir erimiz şehit oldu. Olaydan sonra Küpeli Dağı’nda PKK’lı teröristlerin bulunduğu noktalar havadan bombaladı. Şehit acısı Ankara, Malatya ve Denizli'ye düştü
Bölücü terör örgütü PKK Şırnak'ta yol güvenliği alan askerlerimize saldırdı, bir subay, bir erbaş ve bir erimiz şehit oldu. 

Olayı Genelkurmay Başkanlığı sitesinden duyurdu. Açıklamaya göre, sabah saatlerinde Görmeç ve Seslice Üs Bölgelerine izinden dönen personeli götürmek için yol emniyetini alan askere terör örgütü PKK tarafından ateş açıldı.

Saldırıda  bir subay, bir erbaş ve bir er şehit oldu.

Çatışma bölgesine İnsansız Hava Aracı, silahlı helikopterler ve komando unsurları sevk edildi. Küpeli Dağı’nda PKK’lı teröristlerin bulunduğu noktalar havadan bombaladı. Operasyon bölgesine gönderilen İHA ile de saldırıyı yapan terörist grubun izi sürüldü.

Bombalanan bölgelerden dumanlar yükselirken, bir terörist silahı ile birlikte etkisiz hale getirildi. 

Şehit düşen Piyade Onbaşı Hamza Yıldırım'ın Ankara'yı, piyade Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi Malatya'yı, Piyade Er Kağan Kandemir Denizli'yi yasa boğdu.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

TSK'nın internet sitesinden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"30 Temmuz 2015 günü saat 09.10 sularında, Kara Kuvvetleri 6’ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına (Şırnak/Akçay) ait Görmeç ve Seslice Üs Bölgelerine izinden dönen personeli götürmek üzere planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen unsurlarımıza, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından yapılan saldırı neticesinde; bir subay, bir erbaş ve bir er olmak üzere üç kahraman personelimiz şehit olmuştur. Olay bölgesine İHA, silahlı helikopterler ve komando unsurları sevk edilmiş, bir terörist silahı ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlere yönelik operasyon devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz."

Etiketler

Yorumlar

halil :

kara harekat sart! hem irakin kuzeyine hemde suriyenin kuzeyine! iki ülkeye(irak ve suriye) bilgi verilmeli, türkmenlere ve pkk/pyd/barzani ye karsi olan kürtlere acilen insani yardimin yaninda lojistik ve silah yardimi da edilme bence. Allah askerimize güc versin ve yardimci olsun

toraman :

pkk ile kıyasıya mücadele şart. bu iblis örgütün mutlaka çökertilmesi, hdp nin de kapatılması gerekiyor...

melike t. :

Milletimiizin başı sağ olsun . şehit haberlerinin ardı arkası kesilmez oldu. Allah yardımcıları olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar