Şırnak'ta çatışma! Ölü ve yaralılar var 27 Aralık 2014, 12:57

Şırnak'ın Cizre ilçesi bugün savaş alanı gibiydi. İlçe 8 saat çatışma altında kaldı. PKK'lılar ile Hüda-Par üyeleri arasında çatışma çıktı. PKK'lılar ellerinde silahlarla ilçeyi birbirine kattı. Açılan ateş sonucu her iki gruptan toplam 2 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı. Bölge halkı güvenlik güçlerinin olaya müdaha etmekte geç davrandığını söyledi.

Şırnak karıştı paylaşan: ulusalkanal
Şırnak'ın Cizre ilçesinde silah sesleri yankılandı, çıkan çatışmada kan aktı, 2 kişi yaşamını yitirdi.

Görüntülerdeki eli silahlı PKK'lılar ortalığı birbirine kattı. Küçük çocuklar yine öne sürüldü.

PKK'lılar ile Hüda-Par üyeleri arasında gerginlik 03.00 sıralarında başladı. PKK'lı grup saldırı öncesinde elektrik trofalarını patlattı. İlçeye elektrik verilemedi.

2 grup Nur Mahallesi'nde karşı karşıya geldi. Gerginlik çatışmaya dönüştü. Uzun namlulu silahlar kullanıldı. 
PKK'lılar yüzlerinde maske ellerindeki silahla ilçeyi adeta teslim aldı. Sağa sola ateş etti.

2 grup, sokak aralarında birbirine ateş açtı. Hendekler nedeniyle polis müdahale edilemedi. Bölge halkı da haber vermesine rağmen polis müdahale etmekte geç kaldığını söyledi.

PKK'lılar özellikle Hüda-Par üyesi olan kişilerin evlerini kuşattı, bazılarını taradı. Görüntüler dehşeti bir kez daha gözler önüne serdi. 2 ev PKK'lılar tarafından kundaklandı.

Çatışmalarda, oğlu Hüda- Par yöneticilerinden olan 65 yaşındaki Abdullah Deniz ile PKK'lı 19 yaşındaki Yasin Özer yaşamını yitirdi. 3 kişi ağır yaralandı.


Çatışmalar öğle saatlerine kadar sürdü. Elektirğin verilmediği ilçede akşam saatlerine sokaklarda sessizlik hakim oldu. Polis araçları ve helikopterler ilçeyi abluka altına aldı.

Şırnak Valiliği de olaydan 7 saat sonra açıklama yaptı. 

Yaşanlar ilçede kimsenin can güvenliği olmadığını gözler önüne serdi. Bölge halkı PKK'lıların mahalledeki bazı evlerin damlarına ve hakim tepeye çıkarak ateş ettiğini söyledi.

Cizrede durum böyleydi. Yaşanalardan sonra karşılıklı açıklamalar geldi. DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Hüda-Par ile birçok kez görüştüklerini ve anlaşma yaptıklarını söyledi.

Ancak Hüda-Par Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, bu iddiaları yalanladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar