banner864

Sırrı Sakık, MİT'i kutladı 16 Nisan 2014, 20:05

Abdullah Öcalan'ın "Açılıma yasa zemin" talebinin MİT Yasa Teklifi ile karşılanmasının ardından BDP'den ilk açıklama geldi. BDP'li Sırrı Sakık, "MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum" dedi.

SIRRI SAKIK MİT'İ KUTLADI paylaşan: ulusalkanal
PKK ve Abdullah Öcalan ile yürütülen açılımı yasal zemine oturtan MİT Yasa Teklifi'ndeki 4 maddenin Meclis'te kabul edilmesinin ardından BDP'den ilk açıklama geldi. Meclis Genel Kurulu'nda devam eden görüşmelerde kürsüye çıkan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve ekibini kutladı.

BDP Muş Milletvekili Sakık, "MİT görevlerini üstlenmişse ve ilk kez MİT bu süreci götürüyorsa ve saldırıya maruz kalıyorsa biz buna seyirci kalmayız. Ben burada Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum. 1 yıldır çatışmasızlık süreci yaşanıyorsa ve burada MİT'in bir katkısı varsa bundan mutluluk duyarız." dedi.

MHP adına açıklamayı ise Grup Başkanvekili Oktay Vural yaptı. Vural, Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelerin meşrulaştırıldığını söyledi.

Vural, görüşmelerin taşeronlar üzerinden yürütülemesinin de önünün açıldığını belirtti.

Bu arada MİT kanunu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de soruldu. Gül de görüşmeleri yakından takip ettiğini ifade etti.ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

işte pkk nın gerçek yüzü

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder