banner864

'Sırtımızdan vurulduk' 01 Şubat 2015, 17:04

Kumpas, 5 yılın sonunda çöktü ancak İstanbul Askeri Casusluk Davasında, 1 kişi unutularak hakkındaki yakalama kararı kaldırılmadı. Dava kapsamında aranan tek isim olan Fatih Alpogan yaşadıklarını anlattı. Alpogan, "Ben, Atatürk'ü kendisine örnek almış bir subay adayıydım. Sanırım bundan birileri rahatsız oldu. Onlar için ilerde potansiyel tehlikeydim" dedi.
 Fatih Alpogan… Anayasa Mahkemesinin 'hak ihlali' kararı verdiği İstanbul Askeri Casusluk davasında, hakkındaki yakalama kararı kaldırılmayan tek kişi...

Dava süresince yurt dışında olduğu için duruşmalara katılamayan Alpogan'ın dosyası ayrıldı. Bu nedenle Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararından faydalanamadı. Hakkında 4,5 yıl hapis cezası bulunan Alpogan, uzun sessizliği ardından ilk kez konuştu.

Hakkında yakalama kararı bulunan Alpogan'a Hürriyet gazetesi ulaştı. Yaşananları unutmamak için sırtında dövme yaptıran Alpogan kızgın ve kırgın olduğunu söyledi.

"Kırgınım, kızgınım. Karşı karşıya kaldığımız ahlak dışı iddialara inandılar… Kimse bana güvenmedi. Sahipsiz, yapayalnız kaldım… Bir süre sonra komplolar anlaşıldı ama iş işten geçmişti… "

Henüz Harp Okulu öğrencisiyken kumpasla hedef alınan Alpogan, geleceğinin çalındığını belirtti.

"Ben, Atatürk'ü kendisine örnek almış bir subay adayıydım. Okulda fikirlerimi açıklamaktan, düşündüklerimi söylemekten geri durmazdım. Sanırım bundan birileri rahatsız oldu. Onlar için ilerde potansiyel tehlikeydim… Geleceğim çalındı."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder