banner864

'Şişe çevirme' cezaevinde bitti 21 Mayıs 2014, 01:01

Oyun sırasında soyulup fotoğrafları çekilen genç kızın "fotoğraflarla bana şantaj yaptılar" şikayeti üzerine şüpheli 3 genç tutuklandı
İstanbul Kartal’da gerçekleşen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Geçtiğimiz hafta erkek arkadaşlarının toplandığı eve giden 16 yaşındaki F.K., ilerleyen saatlerde arkadaşlarının şişe çevirme oyunu oynama davetini kabul ederek katıldı.

Vatan gazetesinde yer alan göre F.K., oyun sırası kendine geldiğinde “doğruluk” ve “cesaret” seçeneklerinden “cesaret”i seçti. Erkek arkadaşları da genç kıza “cesaret” seçeneğini seçtiği için üzerinde bulunan elbiseyi çıkarmasını istedi.

Genç kız oyunun kuralına uyarak üstünü çıkardı. Bu sırada F.K.’nın erkek arkadaşları odada bulunan cep telefonuyla genç kızın fotoğraflarını çekti. Bir süre sonra da telefondaki WhatsApp uygulamasıyla fotoğrafları birbiriyle paylaştı.

Soluğu emniyette alan F.K. “Bu fotoğraflarla bana şantaj yaptılar” dedi. Şikayet üzerine de oyun sırasında orada bulunan erkekler gözaltına alındı. Şüpheliler daha sonra Kartal Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Ağır Ceza Mahkemesine çıkarılan yaşı 18’in altındaki şüpheliler “şantaj” suçlamasıyla tutuklanarak Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

MSS :

savunmasız kızların da korunması gerek, peki ya erkek çocuklar ne olacak. onlar da 18 yaşından küçükler, hırsız değiller, katil değiller, yankesicilik de yapmadılar. ancak tüm bu suçlardan tutuklu olanlarla aynı yerdeler. çocuk cezaevleri suç makinası yetiştiren yerler. "ırz" suçundan tutuklandıkları için tecavüzcülerle bir arada kalacaklar, ya orada tecavüze uğrarlarsa ne olacak? bu çağdışı cezalandırma sistemlerinin değişmesi gerekiyor. kız çocuğu koruduğunuz kadar 18 yaşından küçük erkek çocukları da korumanız gerekiyor. cezaevlerini suç makinası yetiştiren olmaktan gençleri ıslah eden, vatana ve millete geri kazandıran merkezler haline getirmek gerekiyor. gencecik çocukları oraya atıp gözlerinizi kapatınca bu suça siz de ortak oluyorsunuz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar