banner864

Siz kimsiniz! Atatürk düşmanlarından özür diliyorsunuz! 24 Kasım 2014, 11:08

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ahmet Davutoğlu’nun Tunceli konuşmasına Antalya’dan sert yanıt verdi: “Siz kim oluyorsunuz da Atatürk adına özür dilemeye kalkıyorsunuz? Tunceli Üniversitesi’nin adını Munzur Üniversitesi yapacaklarmış. Siz kim oluyorsunuz da Tunceli’nin adını değiştirmeye kalkıyorsunuz?”
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ahmet Davutoğlu’nun Tunceli konuşmasına Antalya’dan sert yanıt verdi: “Siz kim oluyorsunuz da Atatürk adına özür dilemeye kalkıyorsunuz? Tunceli Üniversitesi’nin adını Munzur Üniversitesi yapacaklarmış. Siz kim oluyorsunuz da Tunceli’nin adını değiştirmeye kalkıyorsunuz?”

Doğu Perinçek, Antalya ziyaretlerinin 3. durağında Gazipaşa’da konferans verdi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı konferansta konuşan Perinçek, ‘Devlet Dersim için özür dilesin’ diyenlerle birleşemeyeceklerini söyledi.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Perinçek, “Türkiye büyük bir çözümün eşiğinde. Çünkü onların borçlanma ekonomisi çıkmaza girdi. Davutoğlu Biden önünde bir açıklama yapmış. ‘Dış ödemeler açığımız var’ diyor. Aslında bir iflası ilan ediyor. Bakın Amerika Başkan Yardımcısı’nın önünde bile iflas ettik diyor. Neden? Yalvarıyor ona. Biz iflas ettik, kredi musluklarını aç demeye getiriyor. İşte bu çıkmazda olduklarının ilanıdır” diye konuştu.

CHP’li eski Belediye Başkanı Burak Özgenç, MHP İlçe Başkanı Mehmet Yüksel, ÖDP İlçe Başkanı Şevket Sönmez, CHP İl Yönetim kurulu Üyesi Esin Bilgiç, ADD Şube Başkanı Fehmi Tuncer, Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Mıdış ve belediyeden atılan taşeron işçileri de konferansı izleyenler arasındaydı.

AKP iktidarının yıkılma eşiğine geldiğini vurgulayan Perinçek, şöyle devam etti: “Borçlandılar, borçlandılar ve çıkamayacakları bir borç batağına sürüklendiler. Peki ne olacak? Bu ekonominin yerine üreticinin ekonomisi gelecek. Karma ekonomi gelecek. Gazipaşa ekonomisi gelecek.”

‘GÖREV İŞÇİ PARTİSİ’NDE ÖRGÜTLENMEKTİR’
“Atatürk ekonomisinin en önemli yanı üreticiyi desteklemektir. Şimdi Türkiye Gazi Paşa’yı yeniden keşfedecek. Gazi Paşa derken, hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hem de sizi, üreticilerin beldesi Gazipaşa’yı keşfedecek. Yani Atatürk’ü keşfederken üreticiyi keşfedecek.

İşçi Partisi’nin üreticiyi koruyan, tarımı destekleyen programı hazır. Bu program Türkiye’nin önündedir. Bu program mecburen uygulanacak. Bunun için örgütlenmeliyiz. Bugünün anahtar görevi İşçi Partisi’ne üye olmak, sorumluluk üstlenmektir.”

‘SEYİT RIZA HEYKELİ ÖNÜNDE BİRLEŞEMEYİZ’
Doğu Perinçek, bir izleyicinin “Atatürkçü olduğunu söyleyen pek çok siyasi parti var. Neden bunlarla birleşemiyorsunuz?” sorusunu yanıtladı. Perinçek, “Altı Ok’ta birleşelim. Dersim’de değil Tunceli’de birleşelim. Cumhuriyet’in eşkıyalığa karşı kararlı duruşunda birleşelim. Şimdi çıkmışlar devlet Dersim için özür dilesin diyorlar. Sen kim oluyorsun da Atatürk’ü katliamcı ilan ediyorsun? Bu ne demek? Seyit Rıza’lardan özür dileyin demek. Seyit Rıza’lardan özür dilerseniz PKK’dan da özür dilemeniz gerekir. Bu anlayışla nasıl birleşebiliriz? Seyit Rıza heykeli önünde toplananlarla nasıl birleşebiliriz? Biz de diyoruz ki Seyit Rıza heykelinin önünde değil Atatürk’ün heykeli önünde birleşelim” dedi.

DAVUTOĞLU’NA SERT YANIT
Perinçek, Ahmet Davutoğlu’nun Dersim özrü için şunları söyledi: “Siz kim oluyorsunuz da Atatürk adına özür dilemeye kalkıyorsunuz? Tunceli Üniversitesi’nin adını Munzur Üniversitesi yapacaklarmış. Siz kim oluyorsunuz da Tunceli’nin adını değiştirmeye kalkıyorsunuz? Orada bir müze açacaklarmış. Dersim Müzesi... Biz Ankara’da bir müze açacağız. Damat Ferit Paşa’nın yanına da Tayyip Erdoğan’la, Davutoğlu’nu koyacağız. Cumhuriyet Devrimini yıkmaya kalkanların sonu ne olur? Nasıl perişan olurlar? İşte onun müzesini açacağız. Bu müzeyi bir efsane gibi görmeyin. ABD’nin proje görevlileri, BOP’un eş başkanları ve onların çevresindekiler yıkılıyorlar, yıkacağız! Onlar Atatürk’le hesaplaşmaya kalktılar. Şimdi biz, onların iktidarını yıkacağız!”

TİCARET VE SANAYİ ODASI’NI ZİYARET ETTİ

Doğu Perinçek, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Budak’ı ziyaret etti. Perinçek, Başkan Budak’ın ekonomiye ve yatırım ortamına geniş vizyon ile bakmasının, kısa vadeli destekler yerine yargı ve eğitim reformuna vurgu yapmasının son derece olumlu olduğunu söyledi. Perinçek, “Sanayinin gelişmesini, üretimin gelişmesini istiyoruz. Kaynaklar ranta ve faize gideceğine, üretime gitsin. O yüzden sanayinin yanındayız. Türkiye’nin bağımsızlığı için sanayinin ve ekonominin güçlü olması önemli” diye konuştu.

Aydınlık

Yorumlar

filiz candar :

katiliyorum,her kelimesine.

sydneyden turan :

ulusal kanalda olmasa bu cumhurriyet dusmanlarinin ihanetlerini zor takip ederdik cok yasa ulusal kanal.

NAZİR :

TARİH BU DERSİMLİ KAMALİ DE TAYYİP ERDOĞANLARIN YANINA YAZACAK

CENAP AYTEPE :

yürekten selamliyorum ...değerli̇ başkan i̇yi̇ki̇ varsiniz .

kültigin :

cumhuriyet düşmanlarının sinsi oyuları devam ediyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar