banner864

Size mağduriyet çok yakışıyor 30 Aralık 2013, 10:28

AKP’de istifalar baharı! Arkası da gelecek. Ancak bu istifalar iktidarın Meclis’teki çoğunluk konumunu değiştirmeyecek.
Halka karşı suç işleyen başbakanı da, bu utanç tablosundan kurtulmak için önce halktan özür dilemeye ve istifaya davet ediyor,
milletvekili Emine Ülker Tarhan.
O, öyle bilmediği yerlere gitmez. İstifayı sevmez, istifade etmenin uzmanı.
-İstifa onurlu bir iştir.
diyor, Tarhan. Ve fakat bizimki Japon değil!
Oğullarının gemicikleri hangi parayla aldıkları, vakıfcıkları hangi parayla kurdukları sorulduğunda, faiz lobisini suçluyor!
İstifa et! Bir Kasımpaşalı’ya bu yakışır. Gizli mihrakları, CHP’yi,
Atatürk’ü suçla! İstifa edişini, bir mağduriyet olarak meydanlarda bas bas bağır!
Köşk gene ona verecek yeni hükümeti kurma yetkisini. AKP’den başka hiçbir partinin hükümet kuracak aritmetiği yok Meclis’te. Yeni kabine listesini sun köşke, köşk, hayır, demeyecek ki!
Oğlunu ifade vermeye çağıran savcıya “yüz karası” diyor. Hangi yüzün ne karası? “Yetkim olsa HSYK’yı yargılarım!” diyor. Kim olarak? Sanırım bir cinnet halinde, olaylara akılcıl pencereden bakamıyor.
Bilal’in hızla, çığ gibi zenginleşen “Vakıfcık”ı hakkında ciddi yolsuzluklar ortaya çıktı. Savcı soruşturma yapmayacak mı? Hukuk, onun hakkında işlemeyecek mi? Bilal’in de mi dokunulmazlığı var?
Bırak, hukuk işlesin, Bilal hapse girsin. Eser miktar yatar, Rixos bir hapishanede. Mağdur olarak hapisten çıkar, başbakan olur, sen mağdur olarak başkan olursun.
Seçmen kartınızı kontrol ediniz diye çıkıyor maça, Galatasaray takımı. Tevfik Fikret’in ruhu şad oluyor.
Size mağduriyet çok yakışıyor!
Savaşlarla geçti 2013. Yılbaşını çok pahalı şampanyalar patlatarak kutlayacak silah tüccarları, yeni yılın da savaşsal açıdan bereketli geçmesini dileyerek. 2014’ün barış yılı olmasını diliyorum, silah tüccarları mosmor olsun diye!
ABD Erdoğan’dan ciddi rahatsızlık duyduğunu açıklıyor.
E, değiştirin!

Ferhan Şensoy
Aydınlık


Yorum Gönder