banner864

Skandal! Endişeler arttı! 19 Ocak 2015, 10:59

Havacılık meraklısı genç, Atatürk Havalimanı üzerinde ve çevresinde, uzaktan kumandalı insansız hava aracıyla çekim yaptı.
 Havacılık meraklısı genç, Atatürk Havalimanı üzerinde ve çevresinde, uzaktan kumandalı insansız hava aracıyla çekim yaptı.

YouTube'da paylaşılan görüntüler, kısa sürede binlerce kişi tarafından izlenildi. Yasak bölgede çekim yapan gence, uçuş güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle tepki gösterenler de oldu.
Çekimi yapıp YouTube'a yükleyen genç, Airporthaber'e yaptığı açıklamada, "Hava aracının üzerindeki GPS sistemi havaalanlarında çekim yapılmasına müsade etmiyor. Sistem otomatikman devredışı kalıyor. Ben de bunu denemek için havaalanı üzerinde çekim yapmak istedim. GPS sisteminin devre dışı kalmasını bekledim ama kalmayınca çekime devam ettim. Kötü bir niyetim yoktu" diye konuştu.

Havacılık kuralları gereği havalimanları üzerinde izinsiz uçuş yapmak yasak. Polislerin ve askeri personelin dahi izin alarak uçmak zorunda olduğu havalimanı üzerinde uçulmasının cezai müeyyidesi bulunuyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ertuğrul özkan :

demek ki bu uçuşun videosu ,youtube veya facebook da yayınlanmasaydı kimse farkına bile varmayacaktı...ne memleket be. !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar