banner864

Skandal iddia 02 Ocak 2014, 17:19

Şanlıurfa'da 3 Milyon değerindeki bir arazinin Başbakan'ın çocuklarının da yönetiminde olduğu TÜRGEV'e tahsis edildiği iddia edildi. İşlemlerin de belediye meclis üyelerinin itirazlarına rağmen gerçekleştirildiği iddia edildi.
Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının da yönetimde olduğu TÜRGEV'e 3 Milyon değerindeki araziyi tahsis ettiği öne sürüldü.

İddialara göre mülkiyeti belediyeye ait olan Dağeteği mevkiindeki 7 bin 921 metrekarelik arsa, yurt binası yapılması için TÜRGEV'e verildi.

Üstelik tahsis işlemi Şanlıurfa Belediye Meclisi'ndeki muhalif üyelerin itirazlarına rağmen yapıldı.

Belediyenin arazisinin TÜRGEV'e tahsis edilmesi kararına karşı çıkan Şanlıurfa Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Hilmi Kadayıfçı mecliste yaptığı konuştada, yapılanın imar kanununa aykırı olduğunu belirtti.

Kadayıfçı, "Biz imar planlarını delik deşik ediyoruz. Geçmişte eleştirdiğim insanlar bunu yapmadı; ama sizin döneminizde hat safhaya çıktı" dedi.

Yolsuzluk operasyonlarının ardından bazı gazeteler TÜRGEV'e Türkiye'nin birçok yerinde usulsüz olarak arazi tahsis edildiğini ve Başbakan'ın çocuklarına peşkeş çekildiğini yazmış, Erdoğan ise tepki göstermişti.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar