Şok iddia! AKP'li vekili tokatladılar 02 Mayıs 2015, 14:49

Urfa.com'un haberine göre, AKP Urfa Milletvekili adaylarının ilçelerdeki aday tanıtım mitingleri protestolar eşliğinde devam ederken, ortaya şok bir iddia atıldı.
 
AKP Urfa Milletvekili adaylarının Ceylanpınar ve Viranşehirde de gerçekleştirilen aday tanıtım etkinliğinin protesto edildiği, 'Buraya neden geliyorsunuz' tepkisi ile karşılaştıkları, hatta Viranşehirde AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek'e kişisel saldırı yapıldığı, tokat atıldığı iddia edildi.
 
Bir televizyon programına telefonla katılan Yeni Urfa gazetesi genel Koordinatörü Mehmet Canbeyli, AKP adaylarının Ceylanpınar'a gidişleri sırasında Ceylanpınar'lı ilçe sakinlerinin "Siz buraya neden geliyorsunuz" tepkisi ile karşılaştıklarını söyledi.

Canbeyli, Viranşehir'de ise AKP adaylarının daha da nâhoş bir durumla karşılaştıklarını, protestonun dozacının kaçırılıp AKP Urfa Milletvekili Mehmet Akyürek'e kişisel saldırıda bulunulduğu ve tokat atıldığını, bunun herkes tarafından bilindiğini aktardı.

Halkın AKP Adaylarına tepkili olduğunu ifade eden Canbeyli, Suruç'ta AKP milletvekili adayı Abdullah Yeşil'in konuşmasının bir başka aday arkadaşı tarafından AKP tüzüğüne aykırı olduğu yönünde uyarılınca, Abdullah Yeşil ve ekibi'nin orada bulunan basın mensuplarına kim bu görüntüleri yayınlarsa o yayın organına reklam verdirmeyiz yayınlarına beyanat vermeyiz diye tehdit ettiklerini öne sürdü.
 
Canbeyli, "Hem yanlış yapıyorlar, tepki görüyorlar hatta tokat yiyorlar, ve bunların halka yansıtılmaması için şantajla tehditle basını sindirmeye çalışıyorlar" dedi

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar