Şok iddia! 'Necdet Özel istifa edebilir' 28 Haziran 2015, 10:16

Siyasetin kalbi Ankara’da ‘Suriye’ endeksli tartışmalar sürerken birçok iddia da gündeme getiriliyor.
Siyasetin kalbi Ankara’da ‘Suriye’ endeksli tartışmalar sürerken birçok iddia da gündeme getiriliyor. Bu iddiaların başında ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel bulunuyor. İddialara göre Suriye’ye girme konusu seçimden önce de gündeme geldi. Orgeneral Özel, baskılardan kurtulmak için sağlık operasyonunu bahane ederek ortamdan uzaklaştı. Şimdi ise tekrar baskılar arttı.

Hatta Özel’in yeni genelkurmay başkanının bu operasyona karar vermesini isterken, baskıların artması durumunda ‘istifa’ kozunu da masada tuttuğu belirtiliyor. Hükümet kanadında ise başka bir görüş hakim. Onlara göre de bu operasyona hangi komutan ‘evet’ diyecekse o genelkurmay başkanı olsun.

Hükümetin talebi ne?

Hükümet, Cerablus’a girilmesi ile yaklaşık 90 kilometrelik bir güvenlik hattı oluşturulmasını planlıyor. Mare hattı adı verilen bu 90 kilometrelik, Cerablus istikametinden başlıyor ve Halep hizasına gidiyor. Bu alanın oluşturulmasıyla Öncüpınar ve Cilvegözü Sınır Kapıları’nın da IŞİD’in eline geçmesi engellenmiş olacak. TSK bu hattı korurken 10 kilometre de Suriye içine girecek. Göç dalgası burada engellenecek. Ayrıca oluşturulması planlanan Kürt koridoru da engellenmiş olacak.   (sözcü)

Yorumlar

erdal erman amasya :

şimdimi aklına geldi emeklilik

.E Özaydin :

rüstü enderhun bu adamdan daha iyidi , kalsa ne olacak ki ?neye yardi ki , kendi personelinin hukukunu bile koruyamadi ,

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar