banner864

Soma Holding'ten kafa karıştıran açıklamalar 16 Mayıs 2014, 10:15

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, "Gelirimi standartların yükseltilmesine harcadım. Kazayı anlamakta zorluk çekiyorum. Canım yanıyor, içim yanıyor" dedi.
Soma İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, Kazanın nasıl olduğunu bilirkişiler söyleyecek. Trafoyla ilgisi yok. Kaza 140 kodunda 4 üncü bant diye tabir ettiğimiz anayolumuzda meydana geldi. Tespit edilmesi mümkün olmayan kızışma yukarıdan düşen korların ve havanın hızıyla yangın şiddetini artırdı. Kaybettiğimiz insanların çoğunu şahsen tanıyorum çok büyük bir acı içerisindeyim.

Soma’daki Maden Ocağının İşletme Müdürü Akın Çelik, "Kazanın nasıl olduğunu bizde bilmiyoruz. Şimdiye kadar böyle bir şeye rastlamadık. Ocak içerisinde metangazı, oksijen ve karbonmonoksit sensörleri var ve sensörlerden gelen değerler var. Kaza öncesi böyle bir şey hissedilmedi" dedi.

Soma’daki Maden Ocağının İşletme Müdürü Akın Çelik, "Yoğun duman görüş mesafesini 1 metreye düşürdü" dedi.

Soma’daki Maden Şirketi Yetkilisi: 284 işçi arkadaşımız vefat etti. İçeride 18 içşi bulunuyor.

Soma’daki Maden Ocağının İşletme Müdürü Akın Çelik: Sensör raporlarına savcılık el koydu.

Soma Maden Şirketi Yetkilisi: Bizde 18 yaşın altında ve taşeron çalışan işçi yoktur.

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, İşletmelerimizin hepsini mekanize hale getirdik. Burası eski bir işletme ancak buradada mevcut yapılmış yere ek olarak yaptığımız bölgeleri mekanize hale getirdik. Bizim işletmelerde yüksek kar marjı yoktur.

Soma İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, “ Yaşam odası kapatılmıştı.Yenisi hazırlanıyordu”

Soma Maden Ocağı işletme Müdürü, Dumanın başlangıç noktası ile ulaşma noktası arası 5 dakika. Duman çok hızlı yayıldığı için arkadaşlarımızı kaybettik.

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, ölen işçilerimizin kanuni haklarının dışında geride kalanlarının tüm ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verdim.

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, ölen işçilerimizin çocuklarının eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için vakıf kurulacak.

Soma İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, En son denetim mart ayında yapıldı. Denetçilerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlıdır.

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, “Bu bir kaza. İhmalin olup olmadığını bilemiyorum. İşyeri uzmanlarım bana ihmal olmadığını söylüyor. Bilirkişi gelip incelemesini yapacak onlar ne derse odur”

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, Başbakan ile ilk kez burada el sıkıştım önceden tanışmıyoruz.

Soma maden ocağı yetkilisi ,Yeraltına giren işçi sayısı 787 dir. Rakam hiç değişmedi.

DHA
Etiketler

Yorumlar

Gökhan Danacıoğlu :

Allah belanızı versin. Kaç kişi çıkmışlar oraya bir tane düzgün açıklama yok. Bu insanlarmı yönetiyor koskaca madeni. Laf kalabalığından başka yaptıkları bir şey yok.

FERİT ELBİR :

peki güzel kardeşim bu açıklamayı yapıyorsun tamma da diyorsun ki 284 kaybımız var içerde 18 işçi var içeri girenlerin toplamı 787 içeri girdi diyorsun 284 canımız gitti hadi 200 de yaralımız var de 18 deiçerde kalan işçimiz var de geriye kalan kardeşlerimiz nerde 787 kişiye tamamlamak için

Abdullah Kuru :

konuşdukca batiyorlar yaziklar olsun insan hayati bu kadar ucuzmu ya yalan konuşuyorlar

MACİDE KARAGÖZ :

konuşdukca batiyorlar yaziklar olsun insan hayati bu kadar ucuzmu ya yalan konuşuyorlar

reyhan tekin :

dinliyorumşu anda ,laf kalabaklığıkimseyi tatmin edecek mantıklı bir açıklama yok maalesef

tülin kafkas :

bu gün dördüncü gün günaydın beyler lütfettiniz ne kadarda masumsunuz bizler ayıp ediyoruz size ya doğru söyleyin kaç şehidimiz var

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar