banner864

Soma'ya değil, 'Ak Saray'a yatırım 21 Mayıs 2014, 22:59

Soma’ya yatırım yapmayan yöneticilerin, Başbakanlık Hizmet Binası’ndaki lüksü mimarları hayrete düşürdü. Mimarlar, maden ocaklarına işçi ve iş sağlığı için yatırım yapmayan hükümetin, Başbakanlık binasına eski parayla 1 katrilyon lira harcadığını açıkladılar.

SOMA’YA DEĞİL AK-SARAY'A YATIRIM paylaşan: ulusalkanal
 Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Atatürk Orman Çiftliği’nde yükselen kamuoyunda Aksaray olarak bilinen Başbakanlık Hizmet binasının maliyetini açıkladı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Başbakanlık Hizmet Binasına ait fotoğraflarla, binanın mimari özelliklerini değerlendirdi.

Candan, tamamlandığı söylenen saraya yaklaşık 1 milyar Lira yani eski parayla 1 katrilyon Lira harcandığını ileri sürdü.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

gemicik :

Akp ye oy veren koyunlara kapak olsun

ESİRCİ'nin esiral :

Onlara, orada oturmak nasip olmayacak inşallah.

Sami ÇETİNKAYA :

dinimizde israfa ve lüskse yer olmadığı gibi fazla lüsk günah ve haramdır. hz. ömer yeniden dünyaya gelse idi yeni başbakanlık binasını hükümetin başına yıkardı. doğayı, atamızın çifliğini tahrip ederek milletin parasını çarçur ederek bu binayı yapmak yanlıştır. 1 milyarlık yatırım yaparak iş sahaları açıp o iş sahalarını geliri ile şayet bina gerekli ise başka bir yere doğayı tahrip etmeden atamızın anısına hakaret etmeden 1 milyarlık yerine 100 milyon tl.lık bina yapılırsa daha iyi olurdu. ama ne gezer bunlarda devletçi, halkçı iktisatcı beyin gücü, milli ruh. halkı kandırmak üzere devlete millete doğaya milli değerlere zararlı göz boyayıcı yararsız, zararlı iş yapıyorlar.

Hikmet Uzer :

dogru soyluyorsunuz. turekiye icin cok uzuluyorum.

Süheyla Gür :

soma da günahsiz, fakir ama sevgi dolu insanlarin ölümüne neden olan akp yi bu usulsüz harcalamalarindan dolayi kiniyorum. tanridan dilegim, aglaya aglaya oturun orada

Engin Erkin :

milletin parasını sorumsuzca harcayanların, israf edenlerin bizim başımızda durup bizi güya yönetmesini istemeyiz. bu gibi insanlar milleti , halkı sevmeyen insanlardır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar