banner864

Son sözü Yargıtay söyledi: Deliller isabetli 20 Kasım 2014, 19:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki "hırsız" polemiğinde son sözü Yargıtay söyledi. Erdoğan'ın "hakaret var" gerekçesi ile açtığı 100 bin liralık tazminat davasını reddeden mahkemenin kararı 'delillerin isabetli olduğu' gerekçesi ile Yargıtay tarafından onandı.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yolsuzluk soruşturması kapsamında yaptığı konuşmalarda dönemin başbakanı Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "Hükümet eşittir hırsızlık. Başbakanın derdi cebini doldurmak. Yolsuzluğa bulaşan yakınlarını korudu" şeklinde sözler kullanmıştı.
Erdoğan'ın avukatları, Kılıçdaroğlu hakkında "hırsız" dediği gerekçesi ile 100 bin liralık tazminat davası açmıştı. Ancak Mahkeme, hakaret iddiasıyla açılan davayı reddetmişti.

ğan'ın avukatları mahkemenin kararına itiraz ederek konuyu Yargıtay'a taşımıştı. Ve Yargıtay merakla beklenen kararını verdi. 

'Deliller isabetli' diyen Yargıtay, mahkemenin kararını onadı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

zeki b. :

rte nasıl basarısız ali bey , adam bir yüzükle siyasete baslamış , şimdi dünyanın en zengin devlet adamlarında ilk ona giriyor ... adam dünyanın en başarılı devlet adamı ....

ibrahim :

yargıtayda hırsız diyorsa neden bir işlem yapılmıyor ?

AlıTopuk :

tüm dünya artık bunu açıkça hem biliyor hemde söylüyor rte başarısızdır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar