banner864

Soner Yalçın yazdı: Bu konularda ''particilik'' olmaz, bu vatan görevidir 24 Haziran 2015, 12:24

Sözcü yazarı Soner Yalçın Suriye'nin kuzeyinde Amerika'nın İkinci İsrail planıyla ilgili tehlikeye dikkat çekti. IŞİD ve PYD'nin danışıklı döğüş yaptığını belirten Yalçın, PYD'nin bölgede etnik temizlik yaptığını söyledi. Yalçın, "ABD uçakları IŞİD'i vuruyor. PYD toprak kazanıyor" dedi.
Amerika'nın ikinci İsrail planıyla ilgili gazeteci Soner Yalçın tehlikeye dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Yalçın Türkiye'yi bölünme tehtidiyle yüz yüze bırakan gelişmelerle ilgili "vatan görevi" çağrısı yaptı.

Yalçın yazısında "bugün yanı başımızda Türkiye'yi yakından ilgilendiren/gelip geçmeyecek tarihi olaylar yaşanmaktadır. Bu konularda "particilik" olmaz! Bu vatan görevidir. Erdoğan diyor ki: "Bölgeden 15 bin Arap ve Türkmen, Türkiye tarafına geçti, boşalan yerlere PYD ve PKK yerleştiriliyor. Bu pek hayra alamet değil…" Üzerinde durmak istediğim konu; Angelina Jolie'nin, Erdoğan'ı ikna etmesine izin vermemek gerekir. Erdoğan'ın bu sözlerinin arkasında durmasını sağlamak gerekir." ifadelerini kullandı.

Yalçın bölgede PYD'nin etnik temizlik yaptığını vurguladı; IŞİD ve PYD'nin aynı oyunun figüranları olduğunu belirtti. Yalçın, "ABD uçakları IŞİD'i vuruyor. PYD toprak kazanıyor" dedi.

"IŞİD'in görevinin 'Kürt koridoru' açmak" olduğunu  söyleyen Yalçın, PYD'nin de etnik temizlik yaptığına işaret etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Hasan Kemal :

soner bey,sizin bu vatanseverliğiniz çok ama çok takdir edilesi bir davranış,ama maalesef güzel vatanımızda olan bitenler sanki kimseyi ilgilendirmiyor.puzzel'ın 33 parçası tamam bop projesi kapsamında kaldı 10 puzzle....! daha bu milletin uyanması için ne lazım?elbette bu cennet vatanımızı kimse bölemeyecek ama, korkarım geç kalınıyor ve bilançosu ağır olacak.yaşasın vatan,yaşasın cumhuriyet.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar