Soner Yalçın yazdı: Vatan yemeği 27 Şubat 2015, 12:03

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in davetiyle katıldığı yemeği köşesine taşıdı. Yalçın davetle ilgili sıcak bir ortamda güzel bir sohbet olanağı bulduklarını belirtti.
Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in davetiyle katıldığı yemeği köşesine taşıdı. Yalçın davetle ilgili sıcak bir ortamda güzel bir sohbet olanağı bulduklarını belirtti.

Yalçın'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Doğu Perinçek… İstanbul/Ataşehir’deki Sahan’a davet ettiği; Rahmi Turan, Yalçın Bayer, Fikret Bila, Murat Muratoğlu, Orhan Bursalı, Doğaner Gönen, Yavuz Semerci gibi gazetecileri ağırladı. Parti yönetiminden İsmail Hakkı Pekin, Tayfun İçli, Yaşar Okuyan, Şule Perinçek vardı. Sıcak bir ortamda güzel bir sohbet olanağı bulduk.

Doğu Perinçek’i 30 yıldır tanırım; 4 saat ara vermeden yüzdüğünü ilk kez öğrendim. Deniz Baykal ile rahmetli Turgut Özal’ın rekoru sanırım 2 saatti…

Öğrendiğim bir başka haber ise Abdüllatif Şener, Birgül Ayman Güler gibi isimlerin de katılacağı bir ekiple yarın Suriye’ye gidiyorlardı. Esad ile görüşeceklermiş.

Doğu Perinçek, Vatan Partisi rüzgarından çok kişinin etkilendiğini ve özellikle Mardin, Muş, Van ve Diyar­bakır’da hızla örgütlendiklerini anlattı.
Anladığım kadarıyla seçimde şu mesajı vereceklerdi:

“Türkiye’yi Bölemezsin; Cumhuriyet’i Yıkımazsın…’’

Ben inatla CHP ile ittifak yaparak seçime girmeleri taraftarıyım…

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Bülent şençiftçi :

Y CHP ile ittifak yapacak ise Birgül Aymar güler nasıl davranacak ve neden istifaya zorlandı Temiz ve kişisel çıkarları olmayan siyaset istiyoruz

Sabahattin tuygun :

önce chp yönetimi arınmalı...özüne dönmeli...

hüsnü başkan :

bence ychp ile seçime girmek, yaptığı büyük yanlışlara ortak olmak anlamına gelir. meclis dışında ki diğer milli unsurları toparlama gayretine devam etmek daha hayırlı olur.

yaşar acar :

ichp nin bu yönetim kadrosu ile ittifak yapılması vatan partisinin varoluş gerekçesini reddetmesi anlamına gelir ki benden oy alamaz. dersimli kemalin partisiniden chp li olmayan yöneticileri olduğu sürece böyle bir şey mümkün değildir. chp akp veya hdp ile ittifak yapabilir hatta mhp de dahil. hatta bop partisi kurup tek çatı altında girebilirler.

aHMET MEKİN :

chp i̇le i̇tti̇fak yaparak seçi̇me gi̇tmeleri̇ türki̇yeni̇n yararina olur.

ALİ SEVER :

ben de inatla chp ile ittifak yaparak seçime girmeleri taraftarıyım

mehmet murat binzet :

sayin soner yalcin hatirlamiyor herhalde, birlesme cagrisini önce hasan basri özbey, dogu bey silivriden ciktiktan sonra bizzat kendisi yapmis ve ychpden hicbir yakinlasma görmemisti. nasil ittifak olacak ki. asil ittifaki ychp disindaki anadolu, hepar, dsp vs. gibi partilerle yapilabilinir kanisindayim.

EROL USENMEZ :

bence de bu ortamda chp ile ittifak en akillca yontem olacaktir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar