banner864

Sonunda itiraf ettiler 16 Mayıs 2014, 11:41

Soma'da maden ocağında gerçekleşen facianın ardından, maden ocağının sahibi Soma Holding A.Ş. tarafından basın toplantısı düzenleniyor.
Soma Holding Yönetim kurulu Başkanı Alp Gürkan açıklama yapıyor. Konuşması sırasında ağlayan Gürkan "Trafonun patlamasının imkansız olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Firma genel müdürü ise yangının kömür kızışmasından çıktığını düşündüklerini, yangının başladığı noktanın trafodan 1800 metre uzaklıkta olduğunu söyledi.

İşletme müdürü Akın Çelik ise "Olayda hiçbir ihmalimiz yok. Ben 20 yıldır ilk kez böyle bir şey gördüm" diye konuştu.

Toplantıda 'yaşam odası var mıydı yok muydu' tartışması damgasını vurdu. Şirket yetkilileri tatmin edici bir yanıt veremedi, sinirler gerildi. Soma İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, “Yaşam odası kapatılmıştı.Yenisi hazırlanıyordu” dedi.

Soma Maden Ocağı işletme Müdürü, Dumanın başlangıç noktası ile ulaşma noktası arası 5 dakika. Duman çok hızlı yayıldığı için arkadaşlarımızı kaybettik.
Etiketler

Yorumlar

mustafa özdemir :

ben ce ger cek rakamlar açıklanmıyo malesev ülkemizde insan hayatı çok ucuz kime ne kime kimi şikayet et kimi kime dava et cen iki günde gündem degişir her şeyi unuturuz

sedef kikic :

yasam odalari yok ayrica maden iki yil once allttan alev alip yanmaya basladigi icin o kisim kapatilmis elle cikartmaya calisirlarken oksijen fazla basilior altta calisan en az 700kisi var

mdd :

yaşam odasının 500 kişilik olduğunu söyledi, oysa yaşam odaların en büyüğü 40 kişiliktir. orada yaşam odası falan yoktu. yalan söylüyorlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder