banner864

Sonunda teslim oldu! 09 Kasım 2014, 12:23

Üstünden 10 günden fazla zaman geçen Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden kazasının ardından, maden işletmecisi Saffet Uyar teslim oldu. Dün 7 kişinin gözaltına alındığı soruşturma kapsamında Saafet Uyar hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Has Şekerler Madencilik şirketinin sahibi Saffet Uyar, öğle saatlerinde adliyeye gitti. Uyar'ın avukatı ise şirket sahibinin suçlu değil, mağdur olduğunu savundu.
16 işçinin mahsur kaldığı 2 işçinin cansız bedenine ulaşıldığı Karaman'da önemli bir gelişme yaşandı. Madeni işleten firmanın sahibi Saffet Uyar Ermenek Savcılığı'na teslim oldu.

Soruşturmayı yürüten Ermenek Başsavcılığı, Has Şekerler Maden sahibi Saffet Uyar başta olmak 8 kişi hakkında gözaltı kararı aldı. 7 kişi gözaltına alınd, Saffet Uyar ise adresinde bulunmadığı için hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Uyar, öğle saatlerinde ifade vermek için Cumhuriyet Savcılığı'na gitti.

Uyar'ın avukatı Şeref Han, gözaltı işleminin ardından açıklama yaptı. Han, işletme sahibinin de mağdur olduğunu savundu.

"Öte yandan 16 işçiyi arama çalışmaları sürüyor. Nefeslik kısmının son bölümüne ulaşılabilmesi içinde 5 metre mesafe kaldığı öğrenildi".

Çalışmalar kapsamında 552 arama-kurtarma personeli ve toplam 992 kişilik bir ekip görev aldı. Çalışmalar, sekizer saatlik üç vardiya hâlinde aralıksız devam ediyor.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

cenap aytepe :

teslim olsa ne olur gidenler gelirmi onlara yok pahasına maden ocaklarını hovuz doldurma şartı ile saraya bağış yapmak şartıyla işçiyi boğazlarcasına kanını canını iliğini kemiğini ç.ekerrce çalıştırmağa yönlendirenler suçlu esas bu can alıcılar hem millete küfür ettirecek hem madalya takacak .hemde rüyada yaşayacak.bu ahlar ah bu ahlar bakarsın birgün seni havada yakalar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder