banner864

Sopası olmayan diktatör olamaz 27 Mayıs 2014, 13:18

BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya tırmanamaz!

Tayyip Erdoğan, bir iki yıl içinde oturduğu koltuğu da kaybedecek!

Tayyip Erdoğan’ın önünde yıkılmaktan başka bir seçenek bulunmuyor! Çünkü Sıcak Para Diktasının sonu gözüktü ve bölünme süreci birleşme sürecine dönüşüyor. Tayyip Erdoğan saltanatının dayandığı zemin çöküyor. ABD, onu sıcak para komisyoncusu olarak atamıştı ve Türkiye’yi bölmekle görevlendirmişti. Artık her iki görevini de yürütemeyeceği bir döneme giriyoruz. Bu görevlerin miadı dolmuştur. Türkiye, üretim ekonomisine geçmenin ve bütünleşmenin eşiğine gelmiştir. Suriye, Irak ve İran cephesinde yenilen ABD’nin Türkiye üzerindeki denetimi de sarsılmıştır ve bölgemizde yeni bir düzen kurulacaktır. ABD, zorunlu olarak daha geri mevzilere çekilecektir. BOP Eşbaşkanlığı’nın ömrü tükenmiştir.

Tayyip Erdoğan’ın sopası var mı
İşte Tayyip Erdoğan tam yıkılırken, onun diktatörlük girişiminde bulunduğu görüşü siyaset piyasasına sürüldü. Bu görüşün sahipleri diktatörlüğün olmazsa olmazını bilmiyorlar ya da bilmezden geliyorlar.
Diktatörlüğün birinci koşulu, toplumu hizaya getirecek bir silahlı güçtür. Sopası olmayan, diktatör olamaz. Diktatörlük uygulayabilmek için, zorbalığınıza alet olacak asker ve polis gerekir. En azından birisi diktatörün emrinde olmalıdır. Dahası diktatörün örgütlü zorbalık güçleri de olmalıdır. Dünya tarihindeki örneklerine bakarsak bunları görürüz.

Peki Tayyip Erdoğan’ın sopası var mı?

Tayyip Bey’in ne askeri var, ne de polisi!
Ordu da polis örgütü de, Tayyip Erdoğan’ın diktatörlük girişiminin emrinde değildir. Bu nedenle Tayyip Erdoğan’ın diktatörlük hevesi olabilir, ama diktatör olmak için gerekli araçları yoktur.

Tayyip Erdoğan reklâmı
Tayyip Erdoğan’ın heveslerini araştırmıyoruz, olanaklarını belirliyoruz. Dikta kuracak gücü ve olanağı yok!
Bu nedenle Tayyip Erdoğan’dan sürekli “diktatör” diye söz edilmesi, aslında bir reklâm kampanyasıdır. Gücü olmayan, yıkılmakta olan bir iktidar düşkünü, güçlü gösterilmektedir.
Tam Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken, Tayyip Erdoğan’a destek muhaliflerinden gelmiş oluyor. Yandaş muhalifliğin bir görevi de bu oluyor.

Halkın güçlü devlet güçlü lider talebi
Tayyip Erdoğan’ı diktatörlükle suçlayanlar, Türkiye’nin koşullarından ve halkın beklentilerinden de habersizler.
Türkiye, bugün ancak güçlü devletle ve güçlü liderle çözülebilecek sorunların eşiğindedir. Manken liderler devri bitmiştir. Halk bunların farkında. Bir araştırma yapın, halkın Çankaya’da ve Başbakanlık’ta güçlü ve kararlı yöneticiler görmek istediğini saptayacaksınız. Halk, liberal aydınlar gibi değildir. Böyle zamanlarda güçlü lider ihtiyacını, “Memlekete bir diktatör lâzım” diye dile getirir. Kavramlara takılmayalım, talebin özünü anlamaya çalışalım.

Önümüzdeki dönemde Türkiye kaçınılmaz olarak üretim ekonomisine geçecek ve vatan bütünleşecek! Bu program, ancak halka dayanan güçlü bir devletle uygulanabilir. Devletin ve milletin bütün olanaklarını seferber etmek için ise, güçlü liderlere gerek vardır.

Tayyip Erdoğan’a güçlü görüntüsü veren muhalifler, ona oy topluyorlar.
Yıkılan dikta heveslisine kuvvetli görüntüsü

Tayyip Erdoğan yıkılıyor. Onu yıkımdan kurtaracak bir silahlı gücü de yok, sopası yok! Ama yandaş muhalifleri, Tayyip Erdoğan’a güçlü görüntüsü kazandırıyorlar. Danıştay salonundan kaçan ve Soma’da marketlere sığınan bir çaresize makyaj yaparak, onu halkın gözünde “güçlü” göstermeye çabalıyorlar.

Bugün halkımıza Tayyip Erdoğan’ın yıkıldığı gerçeğini kavratmak için, onun güçsüzlüğünü ve içine girdiği çıkmazı bütün kanıtlarıyla anlatmamız gerekiyor.

Doğu Perinçek
Rota / Aydınlık


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar