banner864

Sorulacak sorular hazırlandı 17 Temmuz 2014, 16:53

Balyoz Davası'nın yeniden yargılama sürecinde, tanık Orgeneraller Hilmi Özkök ve Aytaç Yalman'a sorulacak sorular avukatlar tarafından hazırlandı. Mahkemede Özkök ve Yalman'a yöneltilecek sorular içinde en önemlisi "İddianamede planı sizin önlediğiniz yazmaktadır. Böyle bir olay gelişmiş midir" şeklinde.
Balyoz Davası'nda tanık olan dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'a çok önemli sorular yöneltileceği öğrenildi.

Vatan'ın haberine göre avukatlar, bu amaçla yüzden fazla soru hazırladı. Sorulardan birine verilecek yanıt ise davanın gidişatını değiştirecek önemde.

Balyoz Davası avukatları, Özkök ve Yalman'a "İddianamede planı sizin önlediğiniz yazmaktadır. Böyle bir olay gelişmiş midir" sorusunu yöneltecek.

Sorular arasında şunlar yer alıyor:

- "Balyoz Harekat Planı" ismini basın haricinde daha önce duydunuz mu?
- Planın bazı subayların görevden alınmasıyla önlendiği öne sürülmektedir. Böyle bir işlem gerçekleştirdiniz mi?
- Emriniz altındaki subaylarca bir darbenin planlandığına ilişkin size bilgi ulaştı mı?
- Genelkurmay ve KKK gözlemcileri 2003’teki seminerde darbe planının tartışıldığına ilişkin rapor sundu mu?
- Genelkurmay Başkanlığınız döneminde sanıklar hakkında herhangi soruşturma başlattınız mı?

Bilirkişilere ise CD'ler, 5 numaralı harddisk ve suçlama konusu flash bellek ile ilgili sorular yöneltilecek. Yeniden yargılama, 3 Kasım'da başlayacak.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

..................çanakkale ..........dumlu pınar........................koca tepe.........sakarya meydan muharebesi.....ve ey muhteremler sizde sevrin kalıntılarısınız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder