banner864

Soruşturma tamamlandı! Pamir'in annesi hakkında... 05 Kasım 2014, 15:46

Savcılık, Pamir'in annesinin "taksirle ölüme sebiyet vermek" suçundan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi ; Baba Serdar Dikdik'in ise yargılanmasına gerek görmedi, takipsizlik kararı verdi.
Savcılık, Pamir'in annesinin "taksirle ölüme sebiyet vermek" suçundan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi ; Baba Serdar Dikdik'in ise yargılanmasına gerek görmedi, takipsizlik kararı verdi.
Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in annesi Süverce Dikdik hakkında “Taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan iddianame düzenlendi.
Savcılık, 7 ay sonra hazırladığı iddianame sonucunda anne Dikdik'in 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istiyor. Serdar Dikdik hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

SORUŞTURMA 7 AY SÜRDÜ

İstanbul Cumhuriyet savcısı Levent Çağıl, küçük çocuğun ölümü üzerine 7 ay önce başlattığı soruşturmayı tamamlamak için Adli Tıp Kurumu'ndan kesin ölüm raporunu bekledi.

PAMİR'İN ÖLÜM NEDENİ : SUDA BOĞULMA

Raporun gelmesi üzerine anne Süverce Dikdik hakkında iddianame düzenledi. Savcı Çağıl'ın iddianamede, Adli Tıp'ın Pamir Dikdik'in “Suda Boğulma sonucu öldüğü" yönünde düzenlediği rapora atıfta bulunduğu öğrenildi.

ANNEYE 6 YIL HAPİS İSTENDİ
Savcı Çağıl'ın, iddianamede, anne Süverce Dikdik'i, 3.5 yaşında korumaya muhtaç olan oğlu için gerekli dikkat ve özeni göstermediği belirtilerek, “Taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan yargılanmasını istediği öğrenildi. Savcı Çağıl, anne Süverce Dikdik'in 2 yıl ila 6 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

"BABA'NIN YARGILANMASINI GEREK YOK"
Soruşturmayı yürüten savcı Çağıl'ın, yaşı küçük olan Pamir Dikdik'in sorumluluğunun annede olduğu gerekçesi ile baba serdar Dikdik hakkında takipsizlik kararı verdiği öğrenildi.

İDDİANAME ONAY AŞAMASINDA
İddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunuldu. İddianame başsavcılık tarafından onaylanırsa Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. Asliye Ceza Mahkemesi'nin, iddianameyi 15 gün içinde ya kabul ya da reddetmesi yönünde karar vermesi bekleniyor.

SEFERLİK GİBİ ARAMA, İSTENMEYEN SONUÇLA BİTMİŞTİ
3.5 yaşındaki Pamir Dikdik, Sarıyer Zekeriyaköy'de bulunan evlerinden 4 Nisan sabah saatlerinde çıkmıştı. Ailenin olayı duyurması üzerine yüzlerce kişi arama çalışması başlatmış, küçük çocuğun cansız bedeni, kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin çamurlu havuzunda dalgıçlar tarafından bulunmuştu.

Yüksel KOÇ / İstanbul DHA

Yorumlar

Nuray Yıldız :

çocuktan anne ve baba sorumludur. küçük yaştaki çocuklara dikkat etmek gerekir. olmayacak yerlerde bulunabilirler. bir arabanın altına girerek uyuyakalan, silahla oynayan, derede yüzen vb eylemlerde bulunan cocuklara rastlayabiliyoruz. gerçekleşme imkanı olabilen etkenleri göz gönüne alarak önlem alınabilir.

Zeynep :

Peki neden havuzda ilk gün bulunamamista bakıldığı halde nasıl oluyor ikinci gün bulunuyor bunun açıklamasını yapmalilar bence kilit yer orası

onur şimşek :

söz konusu velayet olunca "elbette anneye verilmeli" diyenler, şimdi sorunluluktan yırtmaya çalışıyorlar.

Mehmet Bozok :

Ama anne tek başına sorumlu değildir Şule Hanım.

hurriyet akman :

Sule hanim savcilik haksiz, cocuktan baba sorumlu degildir diyor.

ozge :

Neden anne tek sorumlu gibi gösterilmiş sonuçta baba da sorumluydu

isimsiz :

Bir anne icin en büyük ceza evladinin ölümü... daha ne hapis yatsin...

Şule Sümer Gündoğan :

Savcı haklı bence çocuklardan daima anne veya baba sorumludur herkesten önce

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar