Soruşturmada gizlilik kararı 21 Ocak 2014, 10:39

Adana’da silah ve mühimmat taşıdığı öne sürülen MİT TIR'ları ile ilgili soruşturmada gizlilik kararı verildiği ortaya çıktı. Yazılı kararın savcıya ulaştırılmasının ardından 7 TIR'dan 3'ü aranamadı.
 Adana’da silah ve mühimmat taşıdığı iddia edilen MİT TIR'ları ile ilgili soruşturmada gizlilik kararı verildiği ortaya çıktı.

TIR’ların Ceyhan ilçesi Sirkeli Gişesi önünde durdurulması üzerine savcının yanı sıra Vali Hüseyin Avni Coş, polis ve MİT’in üst düzey yetkilileri arama bölgesine gitti.

Savcı, yetkililerin sözlü açıklamalarına karşın aramayı sürdürürken TIR’lardaki yükün MİT’e ait olduğuna ilişkin yazılı belgeler ulaştırıldı. Bunun üzerine arama durduruldu ve gözaltı işlemi yapılmadı.

Malzemelerin tespiti yapıldıktan sonra TIR’lar yoluna devam etti ancak malzemelerin niteliği ve soruşturmanın gizli olması nedeniyle başka bir bilgi verilemedi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Muhammed Ali :

arkadaşlar seçilmiş bir hükümetin mit ile yaptığı gizli " yardım" amaçlı kararları hangi otariteden emir alıp devlet hasım davranabilir dünyada hangi devlet işleri böyle yürür müstemleke değiliz,dısardan emir ile devlet yönetilmez bilakis bunu yapanlar cezalandırılmalıdır.

dara erben :

oh ne güzel: baktin isler ler azicik zora geliyor, bastir gizlilik kararini...bundan kelli agzini a4an kafir olur de! baktin yasanin yazdiklari isine gelmiyoir, yaptigin madrabazliga engel oluyor: hemen topla meclisi aksam lka yatsi arasi, degistir yasayi, ekle bir fikra ,iki cümle çikar bir fikradan gece yarisina dogru imzalat çankayaya, savbah bes de yolla resmi gazeteye oh kekah. bunun adi devlet yönetmek olsun...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar