banner864

Soykırım yalanı için bu kez Papa devreye girdi 12 Nisan 2015, 12:35

100'üncü yılında soykırım yalanını yeniden canlandırmak için bu kez Papa devreye girdi. Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Vatikan'da düzenlenen ayinde 1915 olayları ile ilgili konuştu. Francesco, "20. Yüzyılın ilk soykırım kurbanları Ermeni toplumudur" ifadesini kullandı.
 Soykırım yalanı tarihi ve hukuki açıdan çıkmaza girdi, bu kez devreye Papa girdi.

1915 olaylarında hayatını kaybedenler Vatikan'da düzenlenen ayinde anıldı. Vatikan'ın ünlü Aziz Petrus Bazilikası'nda yapılan ve Papa'nın yönettiği ayin yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Ayindeki Genel duaya Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Dünya Ermenileri ruhani lideri ve Ermeni Apostolik Kilisesi Katolikosu II. Karekin ile Kilikya Katolikosu I. Aram da katıldı.

Ayinde, Papa Franseco da bir konuşma yaptı. Papa Ermeni toplumuna karşı soykırım yapıldığını ileri sürdü.

Papa, ayinin hemen başında yaptığı konuşmada, 20. Yüzyılın ilk soykırım kurbanlarının Ermeni toplumu olduğuna inanıldığını" söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

r.k. :

esas soykirim hesabini siz verin papa ile hiristiyanlar.sizin dininiz Allaha sirk kosar..sizlerde luks icinde yasarsiniz bu dünyada.afrikadaki ac insanlara icin seneden seneye amin dersiniz.türk merttir kahpelik bilmez sizin kaninizda kahpelik var.bir birinzle ask yaparsiniz oglanci oldugunuzu dünya alem bilir,baska kapiya.....

ilahiadalet :

türkiyede amerikanın ve avrupanın yaptığı katliamları soykırım olarak dünyaya hatırlatsın. hiroşimaya atılan atom bombası dünyanın gelmiş geçmiş en büyük soykırımı, wietnam savaşı başlı başına soykırım orta doğuda yapılan katliamlar vesaire. esas kendi katliamlarını görsünler

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder