banner864

Soykırım yalanını reddetti bakın başına neler geldi 14 Ekim 2014, 19:19

Ermeni soykırımı yalanını inkâr etti okuldan kovuldu. Fransa'da yaşayan Kutlu ailesinin 14 yaşındaki oğlu İbrahim, tarih dersinde soykırım iddiasını kabul etmeyince öğretmeni ve arkadaşlarının hedefi haline geldi. Okul yönetimi siyaset yapmakla suçladığı İbrahim'e okuldan uzaklaştırma cezası verdi.

HELAL OLSUN KOCUM paylaşan: ulusalkanal
14 yaşında Türk öğrenci Fransa'yı ayağa kaldırdı. Nedeni ise sözde ermeni soykırımı yalanlarına karşı dik duruşu.

Orta son sınıfta okuyan İbrahim, tarih dersinde sözde ermeni soykırımı iddiasını reddedip bir arkadaşı ile bu konuda tartışınca okuldan uzaklaştırıldı.


Baba Savaş Kutlu, çocuklara soykırım yalanının empoze edilmeye çalışıldığını söyledi.

Okul yönetimi, ailesine gönderdiği mektupta 14 yaşındaki İbrahim'i siyaset yapmakla suçladı.

"Öğretmenin değindiği Ermeni soykırımına son derece tepki göstermiştir. Okulumuzda siyasetin ve milliyetçiliğin yeri bulunmamaktadır."

Fransa'da soykırım yalanına karşı çıkanlara ceza verilmesine ilişkin kanun bulunmuyor ancak öğrenciler tarih derslerindeki gerçek dışı iddiaları kabul etmediği için sıkıntılar yaşıyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

bora aslan :

diren koçum

Mustafa uluagac :

Okul yönetimi tarafinda yapilan ,uygulama kesinlikle .antisozialdir,ve suctur , okul yönetimine karsi dava acilmasini öneriyorum gerekiyorsa insan haklari mahkemesine kadar ,sizin okulda özgürce ifade ve söz hakkiniz var .demokratik bir ülke buna anayasasinda musade ediyor..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar