banner864

Soykırım yalanını ünlü oyuncunun eşi savunacak 24 Aralık 2014, 11:59

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in zafer kazandığı AİHM'deki "soykırım yalanı" davasında, son raund Büyük Daire'de yaşanacak. 28 Ocak'ta görülecek olan davada Ermenistan'ı oyuncu George Clooney'in avukat eşi Emel Alamuddin savunacak. Alamuddin, daha önce de Ukrayna'nın batı yanlısı Başbakan'ı Timoşenko'yu savunmuştu.
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Avrupa'da dengeleri değiştiren AİHM'de soykırım yalanı zaferi için bir kez daha sefere çıkacak.

İsviçre'nin temyiz başvurusu sonucu Büyük Daire'de temyiz duruşması yapılacak.

28 Ocak'ta Fransa'nın Strasbourg kentinde görülmesi beklenen davada Perinçek'in karşısında, ünlü aktör George Clooney'in avukat eşi Emel Alamuddin olacak. Alamuddin, Ermenistan'ı savunacak.

Emel Alamuddin, daha önce George Soros'un finanse ettiği Turuncu devrimle Ukrayna Başbakanı olan Yuliya Timoşenko'nun avukatlığını da yapmıştı. 

Soykırım yalanı ile ilgili AİHM'de zafer kazanan Perinçek, İsviçre hükümetini mahkum ettirmişti. İsviçre hükümeti mahkumiyet kararını Büyük Daire'de temyiz etmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

SELOŞ :

sayin peri̇nçeke vatanı mi̇lleti̇ i̇çi̇n verdi̇ği̇ mücadeleden ötürü kendi̇si̇ne ve parti̇si̇ne teşekür edi̇yorum.

Kara Biber :

George Clooney'de Sudan'ın Güneyindeki Hırıstiyanları savundu suçu Kuzeye atarak ve şimdi Sudan bölündü, ama Güneyde olan sivil savaşlar devam ediyor. Tahmin edin sınır nerede? Tabii tam petrol yataklarının ortasından. Yüzlerce sene daha şavaşlar bitmez orda.Şimdi tahmin edin arkasında bu olayların kimler var? Bildiniz. Bizi ve çoğu yeri bölen, bölmek isteyen güçler.

Mehmetler :

zafer yine sayin perincekìn türk milletinin olacak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar