banner864

'Soykırımı tanıyın' baskısına karşı tarih panelleri devam ediyor 30 Nisan 2015, 20:42

Ermeni soykırımı yalanını Türkiye’ye kabul ettirme baskılarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Milli Düşünce Merkezi tarafından düzenlenen panelde 1915 olayları tarihsel ve siyasal yönleriyle masaya yatırıldı. Avrupa Parlamentosunun aldığı soykırım kararı haçlı zihniyeti olarak değerlendirildi.
Türkiye’yi soykırım yapmakla suçlayan Batı merkezlerine tarihçilerden yanıt gelmeye devam ediyor. Sözde soykırım iddiaları bir kez de Ankara’da düzenlenen ‘’Ermeni Soykırımı Yalanı’’ paneliyle ele alındı.

Milli Düşünce Merkezi, Milli Kütüphane Başkanlığı ile İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği ortaklığıyla düzenlenen panelde Ermeni çetelerinin mezalimi Araştırmacı yazar Hanefi Işık tarafından örnekleriyle anlatıldı.

Panelin açış konuşmasını yapan Eski Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Saray AKP’nin soykırım iddialarına karşı dik durmadığını belirtti. 

Eski Devlet Bakanı ve Milli Düşünce Derneği Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu, Avrupa Parlamentosu’nun aldığı ''Ermeni soykırımı'' kararı için “Haçlı zihniyeti” nitelemesinde bulundu.

“Türk edebiyatında Ermeni melesi” başlıklı bir sunum yapan Prof. Dr. Nurullah Çetin, Amerikalı tarihçi Justin Mccarty’in yazdığı ve soykırım yalanını konu alan kitabı hatırlattı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder