banner864

Sözlerini savunamadı 09 Şubat 2014, 12:25

İşçi Partisi'nin açıkladığı görüntülerin üçüncü gününde Abdullah Öcalan'dan açıklama geldi. Apo, İşçi Partisi'ni hedef aldı, "video görüntüleri çözüm sürecini bitirmek ya da itibarsızlaştırmak amacıyla sinsi bir planın parçası olarak montajlanmıştır" dedi.
 Abdullah Öcalan, İşçi Partisi'nin kamuoyuna açıkladığı sorgu görüntüleri ile ilgili ilk kez konuştu. İmralı'ya giden BDP-HDP heyetiyle görüşen İşçi Partisi'ni hedef alan Öcalan, görüntülerin açılımı baltalamaya yönelik olduğunu iddia etti.

Öcalan, "öncelikle son günlerde dolaşıma sokulan video görüntüleri çözüm sürecini bitirmek ya da itibarsızlaştırmak amacıyla sinsi bir planın parçası olarak montajlanmıştır. Bağlamından koparılan, bazen de hiç olmayan değişik cümlelerin bir araya getirilmesinden ibaret bu görüntülerin gerçeklikle hiçbir ilgisi yoktur." dedi.

Öcalan, "Bu montajı yapanlar, dolaşıma sokanlar ve siyaseten savunanlar, varoluşlarını Kürt savaşına ve bu savaşın darbeci mekaniğine bağlayanlardır" dedi.

Temel yaklaşımının savunmalarında var olduğunu ileri süren Öcalan, "16’ıncı yılına girerken komplo büyük oranda aydınlatılmıştır" ifadesini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

abrek :

ya bu montaj nasıl bi seymiş anlamadım.. montaj montaj.. bi bilgisayar-tv uzmanı bakıp inceleyip acıklama yapamaz mı ya montaj mı degil mi diye.. sokakta ki kürt bile montaj diyor.. ne menem bi seyse bu montaj :d

Hakan BİLİR :

Devletin acı kuvvetini tatmak bütün hainlere nasip olacaktır. Dün vaatlerde bulunanların ihanetiyle yüce Türk adaletinin önünde diz çöken agopyan ders çıkaramamış anlaşılan...

samko :

tipe bak abi yaaa... bu katil'de akıl'mı var. delinin birine bu fotoğrafı göstersen; bu aptal kim der. ona inananlara ben şaşıyorum. allah aşkina fotoya bak ve ne kadar adi bir herif olduğunu anla

ahmet özcan. :

işçi partisinin yurtseverliğini ve başarısını kutluyorum.

hüsnü başkan :

biz zaten biliyoruz ne mal olduğunu da, dilerim peşine düşen insanlar da görecek.

mdd :

resim için + 18 koysaydınızya

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar