banner864

Sözleşmeli asker çağrısı 03 Aralık 2014, 20:37

Türk Silahlı Kuvvetleri sözleşmeli subay, astsubay, uzman çavuş ve sözleşmeli er alınacağını duyurdu. Sözleşmeli erlere, operasyon tazminatıyla birlikte aylık 3 bin liraya kadar maaş verilecek. 7 yıllık görevin ardından ayrılmak isteyenlere de 60 bin lira tazmniat ödenecek.
Türk Silahlı Kuvvetleri sözleşmeli personel alımı için harekete geçti. Adaylara duyuru yapıldı.

Alınacak askeri personel sözleşmeli subay, astsubay, uzman çavuş ve sözleşmeli er kadrolarında istihdam edilecek.

Muvazzaf ve sözleşmeli subay olmak için başvuracak adayların, mühendislik, ekonomi, hukuk, edebiyat, tarih, matematik gibi çeşitli branşlarda dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu olması gerekiyor.

Uzman çavuş olmak isteyen adaylar ise TSK resmi internet sayfasındaki ön başvurularının ardından 22 Mart 2013 tarihine kadar yapılacak sınavlara alınacak.

Duyuruda sözleşmeli erlerin alınacağı da belirtildi. Sözleşmeli erlerin en az ilköğretim mezunu olması gerekiyor. Terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olanlar, 26 yaşından gün almamış olanlar ve halen askerlik görevini yapanlar da başvuru yapabilecek.

Erlere, operasyon tazminatıyla birlikte aylık 3 bin liraya kadar maaş verilecek. 7 yıllık görevin ardından ayrılmak isteyenlere de 60 bin lira tazmniat ödenecek. 

Sözleşmeli erler Hakkari, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars, Muş, Tunceli ve Van'da görevlendirilecek.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

sadık :

askerlik bir vatan görevi ise niçin aylıklı asker alınsın. orduda bu durum bir ikilem yaratmaz mı ? kaldı ki bu sözleşmeli askerler sadece bazı illerde görevlendiriliyor. bu da farklı çağrışımlara neden olmaz mı ?? bana göre sözleşmeli personel çalıştırılmayacak tek kurum ordudur. subay ve astsubay olmak isteyenler zaten ilgili askeri okullarda işin ehli olarak yetişmektedir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar