banner864

Süheyl Batum CHP'den ihraç edildi 11 Aralık 2014, 09:53

CHP milletvekili Süheyl Batum partisinden ihraç edildi. Gerekçe, "partiyi kamuoyu önünde doğrudan tartışmaya açmak ve parti bütünlüğünü sarsan tutum içine girmek" olarak gösterildi. Karar 5'e karşı 8 oyla alındı.
CHP milletvekili Süheyl Batum partisinden ihraç edildi. Gerekçe, "partiyi kamuoyu önünde doğrudan tartışmaya açmak ve parti bütünlüğünü sarsan tutum içine girmek" olarak gösterildi. Karar 5'e karşı 8 oyla alındı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından disipline sevkedilen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum partisinden ihraç edildi. Batum kendisine CHP’de kumpas kurulduğunu söyledi.

Dün toplanan CHP Yüksek Disiplin Kurulu Batum'un savunmasını aldı. Toplantı 8 saat sürdü.  Ve 'partiyi kamuoyu önünde doğrudan tartışmaya açtığı, parti bütünlüğünü sarsan tutum içine girdiği' gerekçesiyle Batum'un partiden ihraç edilmesine karar verildi. Karar 5'e karşı 8 oyla alındı.

Süheyl Batum'un, Emine Ülker Tarhan'ın istifasının ardından, 'bu istifalarla partiyi sarsarak düzene sokacaklarını'  söylediği iddia edilmiş, Batum bu iddialar üzerine disipline sevkedilmişti. Batum yaşananlar üzerine açıklama yaptı.

Süheyl Batum'dan Açıklama
Söylediğim iddia edilen, ‘Her hafta bir milletvekili istifa edecek, CHP’yi bu istifalarla sarsacağız’ sözünü hiçbir yerde söylemedim. Bunu ispatladım, gerekirse tanık dinleyin dedim, ama dinlemediler. Çünkü minareyi çalıp, kılıfını uydurmaya karar verilmişti.

Her türlü hukuki yola başvuracağını açıklayan Batum, kendisine CHP’de kumpas kurulduğunu söyledi. Olaydan CHP Genel lideri Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan ve Enis Berberoğlu’nu sorumlu tuttu.

"Bu olayın kumpas olduğunu biliyor ve söylüyordum. Daha resmi açıklama yapılmadan, haberi duyurmaları kumpası net şekilde ortaya çıkardı"

Süheyl Batum, genel başkan dahil tüm MYK üyeleri hakkında tazminat davası açacağını söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Vedat Suren :

Demokrasi yi chp bunyesi kaldirmiyor partinin bir grup parti agasinin elinde kalmasini istiyorlar iktidar olmak gibi bir idaalari da yok millet ise hic umurlarinda degil bunyesinde demokrasi olmayan bir partinin kime ne hayri olur .himmete muhtac dede ,sana nasil himmet ede.

macar06:

chp'nin içine virüs girmiştir ; bu virüsün partinin üst bölgesini kısmen ele geçirmiş görünüyor.

Ümit Dayıoğlu :

bu, tam anlamıyla, dağdan gelip bağcıyı kovmaktır. bilimum atatürk ve devrim düşmanı, emperyalist uşağı ve kürtçü, chp'yi y-chp'ye dönüştürüp parti felsefesinin sahiplerini harcadı. siz halen chp'yi ata'nın partisi mi sanıyorsunuz?

mahmut çevik :

aslın da çok iyi şeyler oluyor böylelikle chp nin de içi dışı meydana çıkmış oldu atatürk ü ve vatan nı nı savunan tek parti kaldı o da işçi partisi herkes burda buluşmalıdır.

CENAP AYTEPE4 :

değerli̇ süheyl hoca onlar daha sirada bi̇rkaç vatanseveri̇de i̇hraç ederler mutsuz olma mutlu ol o pati̇ye ki̇mleri̇n yakiştiği ortada .seni̇ öz yuvana i̇şçi̇ parti̇ye bekli̇yoruz.birak onlar bekaroğluyla yuvarlansinlar

E.özaydin :

segin tanrikulu , hüseyin aygün ,esber yamurdereli ve sayin kilictaroglu ile iktidar olusunuz , hadi yeni chp hepinize milletimize ve diger kürtcülere hayirli olsun

Münir Recepoglu :

Kim partiyi kötülerSe af edilmez dogrusu böyle olmasi lazim

ömer :

önceden istifa etmemekle bence hata etmişti sonu ihraç oldu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder